bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸
گرگان- مرتضوی، عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان گفت: اگر می‌خواهیم در طرح جهش تولید مسکن موفق باشیم و پروژه‌ها سریع‌تر به پایان برسد یکی از این روش‌ها توسعه صنعتی‌سازی است.

سید محمد مرتضوی در خصوص صنعتی سازی اظهار کرد: یکی از مزایای صنعتی سازی این است که با سرعت بخشیدن به پروژه‌ها کمتر می‌توان دچار افزایش تورم شد، همچنین سازنده، منابع مالی که هزینه کرده را زودتر دریافت کرده و بازگشت سرمایه سریع‌تر خواهد بود.

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به سود ۱۸ درصدی تسهیلات مسکن ادامه داد: با اتمام پروژه و تکمیل سریع‌تر واحد‌ها از میزان نرخ سود بانکی جلوتر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه صنعتی سازی زمان ساخت را نصف خواهد کرد، گفت: در پروژه‌های بزرگ، کاهش زمان اثر قابل ملاحظه‌ای داشته و هزینه‌های نگهداری و هزینه‌های جاری و درگیری‌های نیرو‌های انسانی را کاهش می‌دهد.

مرتضوی تاکید کرد: مجموعه این عوامل در کنار هم نشان می‌دهد که صنعتی‌سازی علی رغم گران بودن، روش موفقیت آمیزی است.

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان عنوان کرد: اگر می‌خواهیم در طرح جهش تولید مسکن موفق باشیم و پروژه‌ها سریع‌تر به پایان برسد یکی از این روش‌ها توسعه صنعتی‌سازی است.

وی اضافه کرد: با صنعتی سازی عمر مفید ساختمان افزایش یافته و همچنین میزان زباله و نخاله که تبعات زیست محیطی دارد با این روش کاهش می‌یابد.

مرتضوی با اشاره به این که ۹۰ درصد ساخت و ساز‌های کشور سنتی است، گفت: تمایل و انگیزه تولیدکنندگان به دلایل مختلف از جمله نبود نیروی متخصص و نبود صنعت بومی برای صنعتی‌سازی کم است.

عضو هیات مدیره کانون سرسری انبوه سازان با بیان این که باید برای صنعتی سازی مشوق‌هایی در نظر گرفت، اضافه کرد: اگر برنامه ریزی‌ها دقیق و درست باشد، قطعاً صنعتی سازی به دلیل کاهش زمان ساخت و ساز، در اجرای طرح‌های مسکن کمک کننده خواهد بود.

/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: