bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۹۰۰ واحدی روبرو شد.

به گزارش بازارنیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 88میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 2هزار و 395میلیارد تومان در بیش از 317هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 1928واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 334هزار و 683واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و بانک ملت شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پردیس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 85میلیون ورقه به‌ارزش 3 هزار و 197میلیارد تومان در 152هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 47واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 65واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، صنایع پتروشییم تخت جمشید و فرابورس ایران بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.


/تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: