bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات ۵۰ هزار راس گوساله نر پروار شده در دستور کار است تاکنون حدود ۲ هزار راس دام سبک صادر شده است.

به گزارش بازارنیوز، حسین دماوندی نژاد امروز در در ششمین همایش بین‌المللی خوراک دام، طیور و آبزیان ایران درباره ممنوعیت صادرات دام زنده گفت: ممنوعیتی برای صادرات دام نداریم برحسب ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی قرار است موانع صادراتی رفع شود، برنامه‌های تنظیم شده همانند سابق ادامه می‌یابد و به ازای صادرات اگر نیازی کشور داشته باشد آن را تامین خواهیم کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: برای دام سنگین صادرات ۵۰ هزار راس گوساله نر پروار شده در دستور کار قرار گرفت تاکنون دام سبک حدود ۲ هزار راس صادر شده است این عدد در کلان ظرفیت‌های ما رقم ناچیزی است.

دماوندی نژاد با بیان اینکه هیچ ممنوعیتی برای صادرات نداریم، افزود: مکانیزم‌های قرنطینه شدن این دام‌ها در حال انجام است و صادر می‌شود.

وی درباره جو باقیمانده در گمرک چابهار گفت: مشکل جو حل شد از آن ۱۰ درصدی که باقیمانده بود حمل شد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: اصلا موصوع فساد پذیری نبود ما نهاده‌هایی که وارد کشور می‌کنیم تلاش می‌کنیم با حداکثر دقت و کاهش زمان کالا را به مناطق مورد نیاز حمل کنند حال فضای انباری یا به دست تولیدکنندگان انتقال یابد.

وی ادامه داد: فسادی نداشته است بخشی از این نهاده سبز شده بود، اما نباید در محل نگهداری چنین موضوعی رخ می‌داد.

دماوندی نژاد افزود: اصلی‌ترین بندر ما بندر امام خمینی (ره) است و همه شرایط فراهم است و نهاده‌ها در شرایط استاندارد در سیلو‌ها قرار می‌گیرد، اما در شرایط اسلکه چابهار در آن مقطع محدودیت وجود داشت و باید تشریفات قانونی صورت می‌گرفت و به دلیل بارش فصلی این اتفاق رخ داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:، اما اکنون این ۱۵ هزارتن نهاده جو به انبار‌ها حمل شد و اکنون در شرایط استاندارد نگهداری می‌شود.
/فارس

برچسب ها: صادرات دام ، دام ، صادرات
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: