bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
عضو کمیسیون تلفیق با تاکید بر همکاری مجلس و دولت برای رفع ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: در این لایحه دولت سراغ استقراض از بانک مرکزی نرفته و بنایی بر افزایش پایه پولی ندارد و این از مزایای لایحه دولت است.

به گزارش بازارنیوز، جعفر قادری با تاکید بر لزوم همکاری دولت و مجلس در رفع ایرادات لایحه بودجه ۱۴۰۱ در رابطه با نکات مثبت این لایحه گفت: در این لایحه دولت سراغ استقراض از بانک مرکزی نرفته و بنایی بر افزایش پایه پولی ندارد و حتی نمی‌خواهد دارایی‌های خارجی بانک مرکزی و پایه پولی را افزایش دهد.

عضو کمیسیون تلفیق افزود: در این لایحه پیش بینی شده فقط بخشی از منابع ملی از طریق بانک ملی در بازار به فروش برسد.

وی افزود: بحث‌هایی مثل صندوق توسعه و عدالت استانی این امکان و اختیار را به استان‌ها قرار می‌دهد که خودشان بتوانند منابع شان را در قالب اهرم مالی مدیریت کنند.

قادری هدفمند کردن یارانه‌ها و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را از دیگر مزایای این لایحه خواند و اظهار داشت: در این لایحه دولت در بحث طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی اختیار را به استان‌ها داده است که مسابقه برای زخمی کردن طرح‌ها و پروژه‌ها وجود نداشته و منابع استان‌ها طوری مدیریت شود که همین طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنند.

نماینده شیراز ادامه داد: همچنین دولت با وجود محدودیت مالی، تکالیفی را برای دستگاه‌های مختلف تعریف کرده تا بتوانند منابع درآمدیشان را بالا ببرند. همچنین در رابطه با مالیات طرح‌هایی دارد از جمله دنبال این است که مودیان مالیاتی بیشتری شناسایی شود و از این طریق درآمد‌های مالیاتی قابل وصول افزایش یابد.

وی تاکید کرد: در مجموع لایحه بودجه ۱۴۰۱ روند خوبی را طی کرده است و از این پس نیز با مشارکت دولت و مجلس ایرادات آن رفع خواهد شد.

برچسب ها: دولت ، مجلس ، بودجه 1401
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: