bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
تحلیلگران و فعالان بورس امیدوارند شاخص بورس همان مسیر میل به صعود را ادامه دهد.

معاملات بازار سهام در روز سه شنبه با نوسان محدودی دنبال شد و این در حالی بود که حرکت شاخص بورس روبه جلو بود. البته بازار سهام در شرایطی این حرکت روبه جلو را به ثبت رساند که شاخص‌های عملکردی بازار سهام سیگنال مثبتی را در این خصوص ارسال کرده بودند و بازار هم به تبعیت از همین سیگنال وارد محدوده مثبت شد.

شاخص‌های عملکردی بورس و فرابورس چه می‌گویند
معاملات روز چهارشنبه بازار سهام هم با توجه به مقاومت حقوقی‌ها و کاسته شدن از شدت خروج حقیقی‌ها از بازار سهام می‌تواند در همان محدوده مثبت دنبال شود، هر چند که فشار طبیعی عرضه‌ها در روز پایانی کاری میتواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد. البته با تحرکات مثبت در بازار ارز که قیمت دلار را به سمت کانال ۲۸ هزار تومان هدایت کرد، بازار سیگنال‌های مثبتی از بازار ارز هم دریافت کرد.

شاخص‌های عملکردی بازار سهام اگرچه با دریافت سیگنال‌های مثبت در محدوده مثبت دنبال میشود، اما از وین هم سیگنال‌های مثبتی دریافت کرده که برآیند آن‌ها میتواند بازار را در یک موقعیت امیدوارکننده‌ای قرار دهد. با این وصف آنچه بازار سهام را تحت تاثیر قرار میدهد تحرکات بازار ارز و البته برآیند مثبت شاخص‌های عملکردی بازار سهام در روز سه شنبه است.

میل به تداوم صعود شاخص بورس
تازه‌ترین نظرسنجی نشان میدهد که بازار در روز چهارشنبه در همان محدوده مثبت دنبال میشود، اما آنچه معاملات روز چهارشنبه را با حساسیت بیشتری روبه رو خواهد کرد، تحرکات دوباره خریداران در بازار ارز است که میتواند سیگنال‌های مثبتی به بازار سهام ارسال کند. از وین هم خبر میرسد که حساسیت‌ها بالا رفته و نشان آن را ترافیک رفت و آمد هیئت‌های مذاکره کننده میدانند که البته دو طرف از آن با عنوان حرکت روبه جلو یاد میکنند.

با این وصف تحلیلگران و فعالان بازار سهام امیدوارند بازار در روز چهارشنبه هم با همان تکرار و تداوم میل به صعود شاخص بورس روبه رو شود.

/ اقتصاد نیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: