bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
زاهدان- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی و سیل اخیر یک هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان به بخش زیرساخت و ساختمان‌های اداری این استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش بازارنیوز به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در نشست ویدئو کنفرانسی جلسه هیأت دولت با موضوع ارائه گزارش پیرامون سیل اخیر جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمامی شهرستان‌های استان دچار بحران‌های مختلف هستند و فرمانداری‌ها به عنوان مدیریت بحران شهرستان حتی کمترین امکانات را هم در اختیار ندارند، اظهار داشت: در جریان سیلاب اخیر پنج جلسه ستاد هماهنگی بحران استان با حضور مسؤولان کشوری و استانی برگزار شد؛ اما با دست خالی بدون امکانات، تجهیزات و منابع مالی کاری از پیش نمی‌رود.

وی بیان کرد: ۲۱۰ تیم عملیاتی متشکل از گروه‌های جهادی، خیران، نهادها، دستگاه‌های اجرایی و نیرو‌های کمکی شهرداری مشهد عملیات تخلیه آب منازل و معابر شهر کنارک را بر عهده داشتند که متأسفانه به دلیل کمبود جایگاه سوخت برای تأمین سوخت این ماشین‌آلات با مشکل جدی مواجه بودیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با تدارک تجهیزات تخلیه آب در اولین اقدام، ظرف مدت ۷۲ ساعت آب معابر اصلی و فرعی و منازل تخلیه شد گفت: با توجه به سیلاب خیز بودن نوار ساحلی جنوب استان علاوه بر پایگاه ثابت بحران، استقرار جایگاه سوخت سیار برای سوخت‌رسانی به ماشین‌آلات امدادی و اختصاص یک فروند بالگرد امدادرسانی به این منطقه ضروری است.

وی افزود: همچنین در ۱۶ شهرستان خساراتی از جمله مسدود شدن ۳۰۰ راه مواصلاتی روستایی و قطعی برق در ۳۰۰ روستا اتفاق افتاد ضمن اینکه بخش عمده‌ای از منازل مسکونی و لوازم خانگی مردم در شهر کنارک از بین رفته و خسارت‌های عمده نیز به کشاورزی شهرستان‌های زرآباد و دشتیاری وارد شده است.

مدرس خیابانی تاکید کرد: بافت شهری کنارک فرسوده است و ۲ هزار و ۱۰۰ خانه نیاز به احداث مجدد و بیش از ۲ هزار خانه نیاز به بازسازی دارد که مردم این شهر انتظار دارند؛ با تخصیص تسهیلات طرح جهش مسکن بخشی از مشکلاتشان مرتفع شود.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۱۰۰ خانواده مشمول اهدای بسته لوازم خانگی هستند که کمیته امداد امام خمینی (ره) تأمین تعداد یک‌هزارو ۱۷۵ بسته را بر عهده گرفته است گفت: کمبود جایگاه‌های عرضه سوخت در مناطق شهری و جاده‌های برون شهری استان به شدت وجود دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به وزیر نفت اظهار داشت: در نقاط شهری و جاده‌های بین شهری این استان به شدت کمبود جایگاه سوخت داریم و مردم با مشکلات جدی روبرو هستند.

وی تاکید کرد: احداث جایگاه سوخت درون شهری و بین شهری در سفر رئیس‌جمهور به سیستان و بلوچستان مصوب شده که انتظار داریم با صدور مجوز از سوی وزارت نفت هرچه زودتر بحران سوخت استان که کمتر از سایر بحران‌ها نیز نیست، به طور جدی حل شود.

/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: