bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان" بلیت پرواز‌های داخلی کف قیمتی ندارد" گفت: با دامپینگ در حمل‌ونقل هوایی برخورد می‌کنیم.

به گزارش بازارنیوز، ابوالقاسم جلالی درباره مسائل پیش‌آمده طی روز‌های اخیر برای قیمت بلیت پرواز‌های داخلی، اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اصلی سازمان هواپیمایی کشوری مراقبت در راستای حفظ منافع مردم است، ضمن این‌که باید در رابطه با حفظ ناوگان موجود و ارتقای آن اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با یادآوری افزایش ۱۰ درصدی قیمت پرواز‌های داخلی در آبان‌ماه سال گذشته، افزود: بر این اساس برای پرواز‌های داخلی سقف قیمت در نظر گرفته شد و کف قیمتی مطرح نشد و بنابراین شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند با هر قیمتی پرواز‌های خود را به‌فروش برسانند.

وی ادامه داد: به‌عنوان مثال در پرواز‌های پرتقاضا مانند مشهد یا مقاصد گردشگری که یک مسیر آن مسافر دارد، شرکت‌های هواپیمایی برای جلوگیری از انجام پرواز خالی باید بتوانند با قیمت‌های پایین بلیت پرواز‌ها را عرضه کنند.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر این‌که به همین دلیل پرواز‌های داخلی کف قیمت ندارد، تصریح کرد: در عین حال سازمان هواپیمایی کشوری با رقابت مضر در صنعت حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور برخورد می‌کند، چراکه این نوع رقابت به صنعت ضربه می‌زند و ما جلوی آنرا خواهیم گرفت.

جلالی با یادآوری این‌که اظهارات رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز در همین راستا و مقابله با رقابت مضر بوده است، اضافه کرد: به‌طور قطع با ایرلاینی که بخواهد از طریق دامپینگ، شرکت هواپیمایی دیگری را از بازار خارج کند برخورد خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: وظیفه سازمان هواپیمایی کشوری حفظ ناوگان موجود و ارتقای آن است.
/تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: