bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
در مدت ۹ ماهه سال جاری بالغ بر دو میلیون و چهل و نه هزار تن کالا به ارزش بالغ بر دو میلیاردو هفتصد و پنجاه و پنج میلیون دلار به کشور‌های هدف از جمله امارات و قطر و حاشیه خلیج همیشه فارس صادر گردیده است.

به گزارش بازارنیوز، نوروزی با اشاره به اقدامات کارکنان گمرک بندر لنگه با وجود کمبود پرسنل، و حضور دو سوم نیرو‌ها در مرکز بندرلنگه گفت؛ در مدت ۹ ماهه سال جاری بالغ بر دو میلیون و چهل و نه هزار تن کالا به ارزش بالغ بر دو میلیاردو هفتصد و پنجاه و پنج میلیون دلار به کشور‌های هدف از جمله امارات و قطر و حاشیه خلیج همیشه فارس صادر گردیده است.
نوروزی عمده‌ترین کالا‌ها را میوه و تره بار، خشکبار، ظروف و مصنوعات پلاستیکی و فلزی و نمک صنعتی و مصالح ساختمانی و قیر و محصولات نفتی و پتروشیمی و انواع مصالح ساختمانی عنوان کرد. این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه از لحاظ دلاری ۱۴۵ درصد افزایش رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات شهرستان بندرلنگه ضمن تقدیر از تلاش‌های همکاران خود به علت حضور با تعداد کم، اما تمام وقت و انجام وظیفه به منظور جلوگیری از ایجاد تعلل و ایستایی در امر خدمت رسانی به مردم و کشور در برهه حساس کنونی، جنگ اقتصادی تحمیلی و با وجود بیماری کرونا، سازمان گمرک را به عنوان پیشگام در خدمات با همکاری دیگر سازمان‌های مرتبط با امر تجارت معرفی کرد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود اضافه نمودند: در رویه واردات بر اساس آمار این اداره کل در ۹ ماهه اخیر از سال خدمات گمرکی واردات بالغ بر ۶۶ هزار تن کالا به ارزش بالغ بر ۱۵۷ میلیون دلار توسط مجموعه کارکنان این گمرک انجام پذیرفته است که در مقایسه با سال گذشته می‌توان به رشد ۸۵ درصدی از لحاظ دلاری این رویه گمرکی اشاره کرد.
نوروزی همچنین با اشاره به صحبت‌های وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص دخیل بودن بالغ بر ٢۵ سازمان در امر تجارت و ترخیص کالا گفت: گا‌ها مشکلات و ناهماهنگی‌هایی در بین برخی از این سازمان‌های مرتبط پیش می‌آید و همین موضوع مدت زمان ترخیص کالا را بالا میبرد.
وی ادامه داد: پیشتر رایزنی‌هایی جهت حضور زمانی بیشتر اداره قرنطینه نباتی در این گمرک با توجه به نیاز تجار محترم انجام شد. در سابق اداره قرنطینه تا حدود ساعت دو بعدظهر در گمرک حضور داشت که بر اساس اعلام نیاز در حال حاضر تا ساعت ۶ عصر حضور دارند. ولیکن خدمات گمرک بندر لنگه و توابع آن بصورت شبانه روزی تداوم دارد؛ و حتی در روز‌های تعطیل بنا به درخواست خدمت گیرندگان بصورت فوق العاده نسبت به حضور کارمندان خدوم در محل خدمت، دستورات لازم صادر می‌گردد.
مدیرکل گمرکات غرب هرمزگان در پایان از بندرلنگه به عنوان قطب ترانزیت جنوب علی الخصوص ترانزیت خودرو‌های خارجی، یاد کرد و افزود، در ۹ ماهه سال اخیر خدمات ترانزیت کالا بالغ بر ۱۴۹ هزار تن از گمرک بندرلنگه به کشور‌های هدف انجام شده است که بعلت همین خدمات مناسب و حضور شبانه روزی کارکنان، نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ حدود ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد. گمرکات غرب هرمزگان شامل؛ گمرک بندر لنگه، گمرک کنگ، گمرک چارک، گمرک آفتاب، گمرک شیو، گمرک منطقه ویژه انرژی بر پارسیان، گمرک سیری، گمرک لاوان و همچنین گمرک مسافری (به عنوان تنها مرز دریایی مجاز خروج مسافر مستقر در اسکله مذکور می‌باشد.). نوروزی درآمد اداره کل گمرک بندر لنگه را در این مدت ۱۴۷ میلیارد تومان ذکر نمود که نسبت به مدت مشابه ۵۷ درصد رشد نشان می‌دهد.


/تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: