bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
رییس‌جمهور سابق و جنجالی آمریکا در جمع حامیانش در آریزونا ضمن تاختن به دولت دموکرات، گفت، رییس‌جمهور فعلی، آمریکا را در جهان حقیر کرده است.

به گزارش بازارنیوز؛ دونالد ترامپ در شهر «فلورانس» ایالت آریزونای آمریکا در جمع حامیان خود حاضر شد و برای آن‌ها سخنرانی کرد.
رییس‌جمهور سابق آمریکا سخنرانی خود را با حملات لفظی به رسانه‌های آمریکایی و تکرار ادعای خود درباره پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بر جو بایدن شروع کرد.

وی در اظهارات خود، عملکرد جو بایدن و دولت او طی یک سال گذشته را فاجعه‌بار خواند و گفت، به دلایل مختلف، اکنون آمریکا مضحکه جهان شده است.

ترامپ با تاختن به عملکرد جو بایدن و تمسخر اظهارات او، به گاف‌های رییس‌جمهور کنونی دموکرات طعنه زد و سپس به وضعیت بد اقتصادی، تورم، خالی بودن فروشگاه‌ها از کالا‌ها و شمار بالای ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا اشاره کرد.

رییس‌جمهور سابق آمریکا سپس به وضعیت کنونی آمریکا در جهان پرداخت و گفت، «بایدن به طرز شدیدی کشور ما را در صحنه جهانی حقیر کرده است. پوتین نه تنها تهدید به حمله به اوکراین کرده است نمی‌دانم شما اخبار را خوانده‌اید، او (پوتین) اکنون تهدید کرده که به کوبا و ونزوئلا هم برود این به معنای فقدان احترام گذاشتن (به آمریکا) است. ما قبلا هرگز این مشکل را نداشتیم، درست است؟».

به ادعای ترامپ، «ما هیچ مشکلی با پوتین و اوکراین نداشتیم، ما هرگز مشکلی در ارتباط با رییس‌جمهور شی (رییس‌جمهور چین) و تایوان نداشتیم. چین، روسیه و ایران وارد اقدامات تهاجمی و تحریک‌آمیزی شده‌اند که تنها یک سال قبل (دوره ریاست جمهوری ترامپ) جرات انجام این اقدامات را نداشتند. آن‌ها دارند سر ما بازی در می‌آورند و با ما ور می‌روند، این دقیقا چیزی است که دارد اتفاق می‌افتد».

وی سپس تاکید کرد که کشور‌های جهان از قبیل روسیه، چین و کره شمالی احترامی برای دولت جو بایدن و رهبران دولت کنونی آمریکا قائل نیستند. وی سپس به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اشاره کرد و گفت، نمی‌دانم که در جریان هستید یا نه، کره شمالی دوباره دارد موشک‌هایش را شلیک می‌کند.

ترامپ در ادامه به خروج نیرو‌های نظامی آمریکا از افغانستان در دوره ریاست جمهوری جو بایدن اشاره کرد و آن را «خجالت بارترین لحظه تاریخ آمریکا» خواند. به گفته او، «وقتی رییس‌جمهور شی (رییس‌جمهور چین) به افغانستان نگاه می‌کند، آن‌ها دیگر هیچ احترامی برای ما قائل نیستند... ۸۵ میلیارد دلار مهمات و تسلیحات نظامی تحویل طالبان داده شد، فکرش را بکنید.»

سخنرانی ترامپ در شهر فلورانس ایالت آریزونا

رییس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه این سخنرانی بار دیگر به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ که با شکست او از جو بایدن پایان یافت، اشاره کرد.

دونالد ترامپ گفت: «این انتخابات، جعلی بود، به تعداد بالای حاضران در نشست (تجمع حامیان ترامپ در فلورانس ایالت آریزونا) نگاه کنید، این تعداد نشان دهنده یک رییس‌جمهور بازنده نیست، اما رسانه‌های فاسد آمریکا این‌ها را گزارش نمی‌دهند. ما در انتخابات (ریاست جمهوری ۲۰۲۰) برنده شدیم».

چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا در دوره ریاست جمهوری خود بار‌ها درباره ویروس کرونا و منشا آن به چین اتهام زنی کرده بود، در جمع حامیانش در ایالت آریزونا بار دیگر اتهام‌های خود را تکرار کرد و کرونا را «ویروس چینی» خواند.

وی در این سخنرانی بار‌ها به جو بایدن و دولت او به دلیل سیاست‌های داخلی این دولت تاخت و به حامیانش گفت: «آن‌ها (دولت بایدن) دارند آزادی و شرافت شما را از شما می‌گیرند... کشور ما در این مدت به این کوتاهی دارد به سمت جهنم می‌رود، ما باید کنترل کشورمان را احیا کنیم و باید قوی باشیم».

به گفته دونالد ترامپ رییس‌جمهور سابق آمریکا، «دموکرات‌های تندرو قصد دارند کشور ما را به یک کشور کمونیستی تبدیل کنند... امروز حزب دموکرات تحت تسلط جناح فاشیست‌های چپگرا قرار دارد».

وی در ادامه به کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ هوادارانش به کنگره اشاره کرد و به شدت به اعضای آن که اکثریت آن‌ها دموکرات هستند و چند عضو جمهوری‌خواه مخالف ترامپ هم در آن حضور دارند، تاخت.

ترامپ مدعی شد، «نانسی پلوسی (رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا) مجلس نمایندگان را به دادگاه‌های نمایشی لنینیستی تبدیل کرده است».

وی با اشاره به بازداشت و محاکمه عاملان حمله به کنگره آمریکا گفت: «می‌‎دانید چه اتفاقاتی برای این زندانیان سیاسی افراد می‌‎افتد؟ چرا این کار‌ها را با اعضای آنتیفا و جنبش جان سیاهان اهمیت دارد، نمی‌کنند؟... این افراد در جنهم به سر می‌برند، اجازه بدهید آن‌ها وکیل داشته باشند و اجازه بدهید آن‌ها از خودشان در دادگاه دفاع کنند».

وی با تشویق حامیان خود برای شرکت در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ کنگره آمریکا اعلام کرد، «این انتخابات بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن، انتخابات ۲۰۲۴ (انتخابات ریاست جمهوری) است. ما دوباره کنترل کنگره را به دست خواهیم آورد، ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت، ما آمریکا را دوباره پس خواهیم گرفت».

/فارس

برچسب ها: ترامپ ، کاخ سفید ، آمریکا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: