bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه با وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش بازارنیوز؛ گیر پترسون که به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص تحولات سوریه در تهران به سر می‌برد، امروز با دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
 
 امیر عبداللهیان در این دیدار با قدردانی از نماینده ویژه دبیر کل برای کمک به گفتگو‌های ملی و صلح و ثبات در سوریه، تلاش صادقانه جمهوری اسلامی ایران برای موفقیت وی در پیگیری روند برقراری صلح و ثبات در سوریه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تصریح بر دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص راه حل سیاسی بحران سوریه، از ابتدای تحولات آن کشور، سازمان ملل متحد را بخشی از پیگیری راه حل سیاسی در سوریه دانست.

امیر عبداللهیان حضور غیر قانونی نیرو‌های آمریکایی در سوریه و همچنین حملات رژیم صهیونیستی به این کشور را عامل ایجاد خلل در روند راه حل سیاسی در سوریه دانست و بر ضرورت توجه جامعه بین الملل و سازمان ملل متحد به آن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد، بدون توجه به مسئله آوارگان و تحریم‌های اعمالی علیه سوریه، نمی‌توان بحران این کشور را در مسیر درست راهبری و هدایت کرد.

گیر پترسون نیز در این دیدار اوضاع سوریه را باثبات توصیف کرد و افزود، در شرایط حاضر هیچ یک از طرف‌ها از تغییر رژیم در این کشور صحبت نمی‌کنند.
 
/شبکه خبر
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: