bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
بر اساس اعلام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، وزارت جهاد کشاورزی قیمت مرغ قطعه بندی را به نرخ مصوب رسانده است.

به گزارش بازارنیوز، حدود ۱۷ روز پیش بازرس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در بازدید از مرکز عرضه مرغ اظهار داشت که قیمت ران مرغ بدون پوست نباید از ۳۹ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم عبور کند.

اما این نرخ و قیمت‌های مصوب دیگر در خصوص مرغ قطعه بندی در هیچ یک از فروشگاه‌های زنجیره‌ای یافت نشد و به عنوان مثال ران مرغ با تفاوت هشت هزار تومانی از آنچه پیش‌تر عنوان شده بود حدود ۴۷ هزار تومان به ازای هر کیلو به فروش می‌رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران هم اعلام کرد که این نرخ‌ها مربوط به گذشته است و با توجه به کاهش قیمت مرغ کامل، نرخ مرغ قطعه بندی شده نیز کاهش می‌یابد.

فصاحت برای تحقق این وعده نیز یک بازه زمانی ۱۵ روزه را وعده داد.

امروز پس از پر شدن وعده ۱۵ روزه، پیگیر قیمت‌های جدید مرغ قطعه بندی شدیم که رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت با بررسی‌های صورت گرفته، قیمت‌های بازار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای درست است و به این ترتیب نه تنها نرخ مصوب مرغ قطعه بندی شده کاهش نیافت که با افزایش مواجه شد و به نرخ بازار رسید.

این در حالی است که مرغ قطعه بندی شده در میادین میوه و تره بار با قیمت ارزان‌تر در حال عرضه است به طوری که مثلاً ران مرغ در این میادین با قیمت حدود ۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

این موضوع نشان می‌دهد که می‌توان با بازنگری مناسب، نرخ مرغ قطعه بندی شده را به نفع مصرف کنندگان تغییر داد.

با توجه به وعده جهاد کشاورزی مبنی بر رفع ممنوعیت قطعه بندی مرغ در فروشگاه ها، کارشناسان معتقدند که این موضوع می‌تواند به کاهش قیمت مرغ قطعه بندی با توجه به رقابت ایجاد شده بینجامد.


/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: