bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
رستم پور مطرح کرد:
رئیس مرکز دادرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: افراد از روز دوشنبه 27 دی ماه با مراجعه به سایت my.tak.gov.ir سازمان مالیاتی می توانند میزان مالیات پرداختی خودروهای خود را مشاهده کنند.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: علی رستم پور رئیس مرکز دادرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی درخصوص دریافت مالیات بر خودروهای لوکس در برنامه «فرامتن» شبکه افق گفت: محاسبات اولیه سازمان مالیاتی بر میزان مالیات قابل وصول در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ حدود ۴ هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح خودروی گران قیمت مدنظر قانون گذار نیست، افزود: با برنامه ریزی انجام شده در این اقدام، ارزش واقعی خودرو محاسبه می گردد؛ به این معنا که اگر شخصی خود و افراد زیر ۱۸ سالش خودرویی دارند، مجموع ارزش خودروها اگر از قیمت یک میلیارد تومان عبورکرد، مشمول مالیات می شود.

رستم پور اضافه کرد: ما هر ساله ارزش خودروهای وارداتی و داخلی را بر اساس سه محور مالیات نقل و انتقال، عوارض شماره گذاری و عوارض سالیانه محاسبه می کنیم و مبنای محاسبه مالیات، مجموعه قیمت های خودروها با احتساب سال ساخت خودرو است.

رئیس مرکز دادرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: مالیات های اعلام شده در فضای مجازی نادرست است و مردم نگران آن نباشند و مالیات ها هرگز براساس قیمت خودروهای بازار محاسبه نمی شود.

وی اظهار کرد: مبنای محاسبه به این شکل است که خودروی بالای یک میلیارد تا سقف یک و نیم میلیارد یک درصد مالیات تعلق می گیرد و براساس آن نیز پلکانی است و خودروی بالای ۴ میلیارد در مجموع ۴ درصد مشمول مالیات می شود.

رستم پور خاطر نشان کرد: افراد از روز دوشنبه 27 دی ماه با مراجعه به سایت my.tak.gov.ir سازمان مالیاتی می توانند میزان مالیات پرداختی خودروهای خود را مشاهده و تا پایان بهمن ماه مهلت دارند مالیات خود را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: در صورت عدم پرداخت مالیات خودروها توسط افراد، سازمان مالیاتی موظف است تا از طریق عملیات اجرایی اقدام به وصول مالیات کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: