bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
بر اساس گزارش بلومبرگ، با افزایش تحرکات در مرز اوکراین و روسیه و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی بین دو کشور، قیمت برق و سوخت در اروپا افزایش یافته است.

گروه نفت و انرژی بازارنیوز؛ به اعتقاد کارشناسان اروپا امسال به دلیل افزایش تقاضای انرژی، قیمت بالای برق و گاز با زمستان سختی روبه‌رو باشد، البته انتظار می‌رود بحران انرژی در دوره آینده تشدید شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با افزایش تحرکات در مرز اوکراین و روسیه و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی بین دو کشور، قیمت برق و سوخت در اروپا افزایش یافته است.

بحران انرژی در اروپا با کاهش تولید در شرکت انرژی هسته‌ای فرانسه SA همزمان است. پس از اینکه دولت اعلام کرد باید برق با هزینه بسیار کم افزایش باید، بسیاری از رآکتورهای این شرکت با قطعی طولانی مدت مواجه شدند.

روسیه با ممنوعیت صادرات زغال سنگ ضربه جدیدی به اوکراین وارد کرد.
تحلیلگر انرژی در دانمارک اظهار داشت که خطر یک جنگ جدید احتمالی در اوکراین و عواقب آن، منجر به ایجاد ابهامات مختلف می‌شود.

قیمت برق در آلمان به دلیل اطلاع از کاهش تولید انرژی هسته.ای در فرانسه در حال افزایش است. قیمت برق در آلمان برای سه ماهه سوم سال۲۰۲۱، ۲۵ درصد افزایش یافت در حالی که هزینه استاندارد بنزین اروپا ۱۳ درصد افزایش را تجربه کرد.

از آنجایی که ذخایر گاز در اروپا سریعتر از حد انتظار در حال اتمام است، منجر به تبادل بیشتر بر روی واردات گاز روسیه شده است. همچنین تأثیر بر بودجه خانوارها در سراسر اروپا، دولت‌ها را بر آن داشت تا برای یافتن راه‌هایی برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر افزایش قیمت، تلاش خود را دوچندان کنند.

در فرانسه دولت از EDF، که سهام آن در روز جمعه 25 درصد سقوط کرد، خواست تا با کاهش هزینه‌ها ظرفیت اضافی را افزایش دهد. برونو لومر، وزیر دارایی، گفت که افزایش پرداخت برق به خانوارها و مشاغل کوچک در سال جاری به ۴ درصد محدود خواهد شد.

به گفته آرنه برگویک، تحلیلگر ارشد شرکت آب و برق سوئدی Jamtcraft AB، قطع تولید نیروگاه‌های هسته‌ای منجر به تعمیق و طولانی شدن فاجعه در اروپا خواهد شد.

بنابراین در شرایطی که تنش در مرزهای اوکراین در حال افزایش است، چشم همگان در بازار گازاروپا به روسیه معطوف شده است.

برچسب ها: اروپا ، گاز ، بلومبرگ ، انرژی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: