bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
کمبود نقدینگی در بورس در کنار بی‌توجهی به بازار سرمایه و خلف وعده مسئولان بازار سهام را بیش از پیش بحرانی کرده است.

به گزارش بازارنیوز، کمبود نقدینگی در بورس در کنار بی‌توجهی مسئولان به بازار سرمایه و خلف وعده مسئولان بازار سرمایه را بیش از پیش بحرانی کرده است. دیروز شاخص کل ۳۰ هزار واحد ریخت و وضعیتی که کارشناسان برای ادامه بازار متصورند بهتر از دیروز نیست.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سهام گفت: روند بی‌پولی و حجم کم معاملات بازار سهام ادامه دارد و در حال بدتر شدن است. این وضعیت مانند گوله برفی است که در حال سقوط از کوه بزرگتر می‌شود. بازار به حال خود رها شده و مسئولان بازار سهام وضعیت منفعلانه‌ای نسبت به آن دارند و عملا هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این خبر‌هایی از عدم تعیین سقف برای نرخ خوراک پتروشیمی‌ها رسید. حتی اعلام کردند شانس آوردید نرخ را روی ۵۰۰۰ تومان ثابت نکردند. این یعنی در بدنه دولت بر خلاف تمام شعارها، بازار سرمایه اصلا اهمیتی ندارد و این موضوع باعث خشم و عصبانیت در کنار ناامیدی مفرط سهامداران شده است.

خروج ۷۰۰ میلیارد پول حقیقی در یک روز
خبری‌زاد بیان کرد: دیروز شاهد خروج بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار بودیم. حدود ۳۰ درصد از ارزش معاملات خرد بازار از بورس خارج شد. همه این موارد نشان می‌دهد وضعیت بورس فرابحرانی است. این وضعیت به بازار سرمایه ختم نمی‌شود و به سمت بازار پول هم سرایت خواهد کرد و اثرات منفی آن را خواهند دید.

این کارشناس عنوان کرد: وقتی ما اعتراض می‌کنیم می‌گویند یک سری دلال بورس که تا الان سود کردند اعتراض می‌کنند. در حالی که ما برای خودمان این حرف‌ها را نمی‌زنیم. ما می‌بینیم چه بلایی بر سر بازار سرمایه و در ادامه سایر بازار‌ها می‌آید. اگر وضعیت دیروز ادامه یابد روند امروز هم مثل دیروز منفی است. کم‌پولی و بی‌توجهی به بازار بیشترین ضرر را به بورس می‌زند.

/ تجارت نیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: