bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۷۸۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
- معاون هماهنگی استان‌های معاونت توسعه منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه از کاهش کسری بودجه به ۳۰۱ هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش بازارنیوز، علیرضا نعمتی در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اینکه رشد اقتصادی یکی از اولویت‌های مهم حوزه بودجه در کشور برای سال آینده است، افزود: کنترل تورم نیز در فرآیند تدوین بودجه مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بودجه عمرانی کشور نیز در سال آینده از ۱۴ درصد به ۱۸ درصد افزایش یافته است، بیان کرد: یکی از شروط تحقق رشد اقتصادی، توجه به حوزه عمرانی است از این رو افزایش بودجه عمرانی تأثیر مهمی در رشد اقتصادی کشور برجا خواهد گذاشت.

معاون هماهنگی استان‌های معاونت توسعه منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح‌های هادی روستایی نیز گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، استانی کردن طرح‌های هادی روستایی در سال آینده پیگیری می‌شود.

نعمتی با اشاره به اینکه اعتباری معادل یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از محل این بند به استان‌ها اختصاص می‌یابد، افزود: یکی از موارد دیگر نیز پیگیری صندوق‌های عدالت و پیشرفت است که در این رابطه ۶۶ هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌های اولیه صندوق‌های عدالت و پیشرفت برای سال آینده تخصیص می‌یابد.
/مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: