bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۰
بازار مشتقه بورس کالا در ماه گذشته معامله ۴۰۸ هزار و ۶۱۱ قرارداد آتی به ارزشی بالغ بر ۱۷ هزار و ۳۸۷ میلیارد و ۷۷۲ میلیون ریال را تجربه کرد.

به گزارش بازارنیوز، در جریان معاملات دی ماه ۱۴۰۰ بازار مشتقه بورس کالای ایران ۴۰۸ هزار و ۶۱۱ قرارداد آتی به ارزشی بالغ بر ۱۷ هزار و ۳۸۷ میلیارد و ۷۷۲ میلیون ریال منعقد شد؛ در این ماه ۱۲ هزار و ۳۴۶ قرارداد آتی واحد‌های صندوق طلا نیز در بازار به ثبت رسید.

همچنین در ماهی که گذشت ۳۹۰ هزار و ۴۰۳ قرارداد آتی زعفران نگین برای تحویل در سه سررسید دی، بهمن و اسفند ۱۴۰۰ به ارزشی بیش از ۱۶ هزار و ۱۲۷ میلیارد و ۳۳۲ میلیون ریال در حالی منعقد شد که این ارقام، بیشترین سهم حجم و ارزش بازار را تشکیل داد.

تعداد ۱۲ هزار و ۳۴۶ قرارداد آتی صندوق طلا به ارزشی بالغ بر ۱۱۳۱ میلیارد ریال برای سه سررسید بهمن ماه امسال و فروردین و خرداد ماه ۱۴۰۱ منعقد شد و با ثبت این آمار دارایی مذکور بعد از زعفران نگین رتبه دوم را در حجم و ارزش کل معاملات به دست آورد.

نقره نیز با ۵۸۱۸ قرارداد آتی منعقده تحویل بهمن ۱۴۰۰ و فوردین ۱۴۰۱ در رتبه سوم جای گرفت و ارزش تقریبی ۱۱۸ میلیارد ریالی را ثبت کرد.

در ماه مذکور معامله گران ۴۴ قرارداد آتی مس کاتد را نیز برای تحویل در سررسید بهمن ماه امسال منعقد کردند و ارزش نزدیک به ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی را رقم زدند.


/تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: