bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد اسامی کلیه بانک های مشمول طرح تسهیلات خرد به متقاضیان را اعلام کرد.

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز؛ سید عباس حسینی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد در برنامه «فرامتن» شبکه افق گفت: تسهیلات آسان سازی اعطای وام در جلسه هفته گذشته تیم اقتصادی دولت و مدیران بانکی با حضور رئیس جمهور برگزار شد و در روز چهارشنبه هفته گذشته جلسه ای با مدیران عامل بانک های زیر مجموعه وزارت اقتصاد برگزار و طی آن محورهای مورد نظر آقای رئیسی و نحوه اجرایی شدن آن بررسی شد.
وی افزود: در مرحله اول اجرای منویات رئیس جمهور، جامعه هدف ما شامل کلیه متقاضیان تسهیلات خرد از جمله شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه های اجرایی اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی، شاغلان و بازنشستگان نهادهای عمومی و نیز شرکت های معتبر خصوصی می شود.
حسینی اضافه کرد: در مرحله اول و برای تسریع در دستورات رئیس جمهوری بانک های ملت، تجارت، صادرات، ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن، توسعه صادرات، پست بانک، رفاه کارگران، توسعه تعاون و بانک قرض الحسنه مهر ایران از جمله بانک هایی هستند که بخشنامه تسهیلات آسان به آنها ابلاغ شده است.
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده و هماهنگی بانک مرکزی، در مرحله دوم نیز بانکهای خصوصی به این طرح اضافه می شوند که براساس اعتبار سنجی متقاضیان، نسبت به پرداخت وام به آنها اقدام خواهد شد.
وی اظهار کرد: طرح آسان سازی تسهیلات در هیئت مدیره بانک های یاد شده به تصویب رسیده و از امروز بخشنامه های آن از سوی دفاتر مرکزی به تمام شعب در حال ابلاغ است تا هر چه زودتر این مهم عملیاتی شود.
حسینی گفت: متقاضیان این طرح می توانند تا سقف 50 میلیون تومان بدون ضامن و با ارائه گواهی کسر از حقوق خود اقدام و نیز برای دریافت وام تا سقف 100 میلیون تومان، باز هم بدون نیاز به ضامن و با ارائه گواهی کسر از حقوق به همراه یک سفته یا چک، وام دریافت کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: