bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
بانک مرکزی اعلام کرد؛
بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده بانک مرکزی پیرامون بازار مسکن تهران، میزان معاملات مسکن در پایتخت در دی ماه سال جاری رشد ۰.۵ درصدی افزایش داشته است؛ علاوه بر این میانگین خرید هر متر مربع مسکن در تهران رقمی بالغ بر ۳۳ میلیون تومان برآورد شده است.

رشد ۰.۵ درصدی معاملات مسکن در تهران/ میانگین خرید هر متر مربع مسکن در پایتخت ۳۳ میلیون تومان است

گروه راه و مسکن بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ بانک مرکزی در جدید‌ترین گزارش خود پیرامون بازار مسکن تهران، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در پایتخت در دی ماه سال ۱۴۰۰، به ۹.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۰.۵ و ۱۷۹.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.  

 

همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۲۹.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۱.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.  


همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۲۰.۳ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه دی ماه سال ۱۳۹۹ (معادل ۹۸.۳ درصد) به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد قیمت مسکن در سال جاری است.


گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در دی ماه سال ۱۴۰۰» بانک مرکزی برگرفته از آمار‌های خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: