bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۷۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: هم اکنون صدور مجوز‌های کسب و کار براساس سلیقه مأمورانی است که برای تأیید به محل کسب و کار متقاضی اعزام می‌شوند و ایراداتی را وارد می‌کنند.

به گزارش بازارنیوز، امیر سیاح افزود: امروزه بسیاری از متقاضیان مجوز‌های کسب و کار نمی‌توانند مجوز دریافت کنند، زیرا قوانین و مقررات مبهم است و همه چیز بستگی به سلیقه مأموری دارد که برای تأیید به محل کسب و کار متقاضی اعزام می‌شود.

وی گفت: همه دستگاه‌هایی که مجوز می‌دهند باید به صورت شفاف تمام شرایط را در درگاه ملی مجوز‌ها قرار دهند و خارج از آن چیزی از متقاضی نخواهند تا متقاضی در همان ابتدا بدانند که آیا شرایط دریافت یک مجوز را دارند یا خیر.

رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد اضافه کرد: برخی وزارتخانه‌ها چندین مرکز صدور مجوز دارند به طور مثال وزارت اقتصاد هم از طریق گمرک مجوز می‌دهد، هم از طریق بورس و هم از طریق سازمان امور مالیاتی، چندین مجوز با مقرارت خاص و مختلف اعطا می‌کند.

سیاح گفت: همچنین وزارت راه و شهرسازی هم در بخش مسکن و هم در بخش‌هایی نظیر حمل و نقل و هواپیمایی مجوز‌هایی را با مقررات مخصوص به خود اعطا می‌کند، و ما تلاش کردیم تعداد دستگاه‌های صادر کننده مجوز را در درگاه ملی مجوز‌ها کاهش دهیم و همه زیرمجموعه‌های دستگاه‌ها به درگاه تخصصی وزارتخانه خود متصل شوند.

وی افزود: هر دستگاهی که مجوز صادر می‌کند باید تا ۱۸ اسفند کاملاً الکترونیک شود و صدور مجوز‌ها فقط از طریق درگاه ملی باشد.


/ تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: