bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
ساری- شعبانی، مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران قیمت پرتقال تنظیم بازاری را ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم ذکر کرد و گفت: برای عرضه باید استاندارد‌هایی رعایت شود.

محمدرضا شعبانی با بیان اینکه دولت هرساله در ایام پایانی سال اقدام به خرید پرتقال شب عید انجام می‌دهد، افزود: این به معنای آن است دولت و باغدار ریسک می‌کنند و وقتی در پاییز خرید را انجام می‌دهد امکان افزایش یا کاهش قیمت آن در شب عید وجود دارد.

وی با عنوان اینکه برای تنظیم بازار دولت در زمان برداشت از باغدار و زمان مصرف از مصرف کننده حمایت می‌کند، افزود: در استان یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال تامسون در استان تولید می‌شود، ولی در مجموع ۳۰ هزار تن میوه خریداری می‌شود.

وی با اظهار اینکه قطعا دولت نمی‌تواند از تمامی باغداران و سورتینگ داران، خرید کند، افزود: در مجموع خرید تضمینی شب عید به نفع سورتینگ داران و باغداران است و این طرح شامل میوه‌هایی است که باید استاندارد‌های وزنی را داشته باشد.

شعبانی داشتن وزن ۱۹۰ تا ۳۰۰ گرمی، بدون لک و پوسیدگی و بسته بندی در سبد‌های شش تا هشت کیلوگرم را از جنمله استاندارد‌ها ذکر کرد و گفت: قیمت تنظیم بازار برای میوه‌های درهم نیست بلکه باید متناسب با استاندارد‌ها این میوه عرضه شود.

مدیرعامل اتحادیه باغداران یادآور شد: امسال نرخ خرید تضمینی مرکبات از باغداران به ازای هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است و کار خرید توسط شرکت‌های تعاون روستایی انجام می‌شود.

/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: