bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۸۳۷
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
اردبیل - ایرانی جم، رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل گفت: بازار تاریخی اردبیل فاقد زیرساخت‌های اولیه در ارائه خدمات به گردشگران است.

سعید ایرانی جم، اظهار کرد: ما مدام از ورود و حضور گردشگران و مسافران به اردبیل صحبت می‌کنیم در حالی که بسیاری از زیرساخت‌ها برای حضور آن‌ها مهیا نیست و ما قادر به ارائه خدمات مطلوب با شرایط سنتی و قدیمی نیستیم.

وی با بیان اینکه به غیر از ۳ روز اول عید نوروز، بازار در سایر ایام تعطیلات نوروزی باز بوده و آماده ارائه خدمات است، تصریح کرد: بازار سنتی اردبیل نیازمند تأمین زیرساخت‌ها برای معرفی و حضور گردشگران و مسافران است و ما به راحتی می‌توانیم با تدارک این زیرساخت‌ها از جذابیت بازار برای میزبانی گردشگران و مسافران استفاده کنیم.

رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل گفت: ما هم اکنون در بازار تاریخی اردبیل سرویس بهداشتی و آب به عنوان نیاز اولیه برخوردار نیستیم و در کنار آن سایر زیرساخت‌ها نیز مهیا نیست.

ایرانی جم با اظهار گلایه از نبود پارکینگ، محل تخلیه بار، نبود زیرساخت‌های ترددی راحت در بازار تاریخی اردبیل و کاروانسرا‌های مختلف افزود: سرای وکیل به رغم ترمیم و احیا خالی از سکنه است در حالی که ما با خروج بازار تاریخی اردبیل از بن‌بست و اتصال بازار به فضا‌های پیرامونی به ویژه بازار آرتا و پیرعبدالملک می‌توانیم این محیط را به شرایط مناسب حضور گردشگر تبدیل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کمیسیون ماده ۵ با طرح این موضوع امیدواریم مصوبه اتصال بازار تاریخی اردبیل به پیرعبدالملک و آرتا را شاهد باشیم تا با بازگشایی این مسیر امکان بازدید و حضور گردشگران در این فضا‌ها فراهم آید.

ایرانی جم احیای خانه‌های تاریخی را حرکتی ارزشمند و مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: به راحتی می‌توانیم از این خانه‌های تاریخی به عنوان اقامتگاه و محل پذیرایی گردشگران و مسافران استفاده کنیم تا در یک شرایط آرام و سنتی از امکانات مناسب استفاده کنند.

وی نبود تفریحات سالم نظیر موزه، باغ وحش، شهر بازی و... را ضعف ساختاری در پاسخگو نبودن به تفریحات سالم خانواده‌های اردبیلی توصیف کرد و گفت: بهتر است حرکت مؤثری را در میزبانی از رویداد پایتخت گردشگری اکو در سال آینده در شهر اردبیل انجام دهیم تا ظرفیت‌های گردشگری این شهر بیشتر معرفی و شناسانده شوند.

/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: