bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۸۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی: در گزارش صداوسیما قیمت ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان و ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای پرتقال و سیب به درستی اعلام نشد، در حالی که این قیمت‌ها به عنوان قیمت نهایی خرید میوه تعیین شده است

گروه کشاورزی بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ در حالی از قیمتهای میوه برای ذخیره سازی شب عید خبر می‌دهد که ارقام خرید این میوه ها بالاتر از نرخ بازار اعلام شده است. به گزارش روابط عمومی؛ اسماعیل قادری فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در برنامه «فرامتن» شبکه افق در رابطه با گزارش انتقادی روند خرید میوه شب عید توضیح داد و گفت: در گزارش صداوسیما قیمت ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان و ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای پرتقال و سیب به درستی اعلام نشد، در حالی که این قیمت‌ها به عنوان قیمت نهایی خرید میوه تعیین شده است.

 

روایت مدیرعامل سازمان تعاون روستایی از تفاوت قیمت میوه‌های شب عید سازمان تعاون روستایی

وی افزود: قیمت ۱۳ هزار و ۹۰۰ و همچنین ۱۴ هزار و ۵۰۰ برای سیب قیمت تمام شده میوه برای اسفند ماه و زمان توزیع و با در نظر گرفتن فرایندهای شستشو، واکس، بسته بندی و نگهداری است. قادری فر با اشاره به اینکه اجازه رهاشدگی در بازار را نمی‌دهیم، تصریح کرد: از ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین زمان توزیع میوه ها است و حداکثر قیمت حدود ۱۰ درصد بیشتر از قیمت تمام شده به دلیل هزینه حمل و نقل به مراکز پخش است، بنابراین پرتقال بین ۱۵ و نیم تا ۱۶ هزار تومان و سیب نیز به همین قیمت به دست مصرف کننده می‌رسد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: القای اینکه میوه را گران خریده‌ایم و گران می‌فروشیم با آنچه امروز در بازار عرضه می‌شود، متفاوت است. این سازمان خرید میوه های درجه یک را در دستور کار خود قرار داده است و میوه با کیفیت در اختیار مردم قرار می گیرد. وی افزود: اخبار جعلی کار شبکه نفوذ برای متلاطم کردن بازار است و اگر امروز بازار مرغ، تخم مرغ، گوشت و سیب زمینی کنترل شده حاصل تلاش جهادگران حوزه کشاورزی و تنطیم بازار است. قادری فر یادآور شد: ارزیابی میدانی ما این است که قیمت برنج از 90 هزار تومان به 75 هزار تومان رسیده که با ورود برنج های خارجی این اتفاق رخ داد و اگر در دوران برداشت برنج نیز به مقدار نیاز برنج خریداری می شد، این بازار دچار التهاب نمی شد.

 

//انتهای پیام

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: