bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸

به گزارش بازارنیوز؛ سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نوشت که باشگاه استقلال پس از حذف از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ به دلیل نداشتن مجوز حرفه‌ای، تجدید نظر خواهی خود را در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) مطرح کرد که این شکایت رد شده است.

AFC در خصوص این پرونده نوشت: «کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم دادگاه CAS بابت رد فرجام‌خواهی باشگاه استقلال، علیه کمیته کنترل ورودی AFC بابت رد مجوز باشگاه برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ استقبال می‌کند. (تصمیم کمیته کنترل ورودی مطابق با بند‌های ۱۴.۴ و ۱۴.۵ آیین‌نامه صدور مجوز حرفه‌ای بود.)

روز ۶ ژانویه ۲۰۲۲، کمیته کنترل ورودی به این نتیجه رسید که استقلال و دو باشگاه ایرانی دیگر یعنی پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان، تمام معیار‌های مورد نیاز آیین‌نامه صدور مجوز حرفه‌ای را برآورده نکرده‌اند و مطابق آن، نباید مجوز‌های مورد نیاز برای شرکت در لیگ قهرمانان را دریافت کنند.

در پی این اتفاق، باشگاه استقلال اعتراض خود را در دادگاه CAS مطرح کرد که حالا حکم کمیته کنترل ورودی تأیید شده است. هیچ فرجام‌خواهی از سوی باشگاه‌های پرسپولیس و گل‌گهر علیه حکم صادر شده در کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح نشد.»

تیم‌های سپاهان و فولاد، تنها نمایندگان کشورمان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ هستند. فولاد در گروه C با شباب الاهلی امارات، آهال ترکمنستان و الغرافه قطر همگروه شده و سپاهان در گروه D مقابل الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان و برنده دیدار التعاون عربستان و الجیش سوریه صف‌آرایی خواهد کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: