bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری جهت ارتقا کیفی خودرو‌های تولید داخل و تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت، کمیته پایش اقدامات خودروسازان در راستای برنامه‌های کیفی ابلاغ شده در وزارت صمت تشکیل شد.

به گزارش بازارنیوز، پیرو ابلاغ برنامه‌های ارتقای کیفی خودرو‌های تولید داخل به شرکت‌های خودروساز، اولین جلسه رصد و پایش ارتقای کیفی خودرو‌های تولیدی با حضور مدیر کل دفتر صنایع خودرو، نمایندگان شرکت‌های خودروساز و انجمن‌های تخصصی مربوطه برگزار شد.

در این جلسه سهیل معمارباشی مدیر کل دفتر صنایع خودرو ضمن تبیین ضرورت ارتقای کیفی خودرو‌های تولیدی و تامین رضایت مشتریان به تشریح برنامه‌های ارتقای کیفی صنعت خودرو در چهار حوزه بهبود و ارتقای زیرساخت ها، بهبود کیفی قطعات و مجموعه ها، اصلاح و ارتقای فرایند‌های مرتبط خودروسازان و ارتقای کیفیت در مرحله فروش و خدمات پس از فروش پرداخت.

در ادامه مهم‌ترین و پرتکرارترین ایرادات مجموعه قطعات خودرو منتج از بازرسی فنی و ارزشیابی کیفی خودرو، تعداد عیوب اعلام شده از سوی مصرف کنندگان در سه ماهه اول مالکیت خودرو و ارزشیابی خدمات پس از فروش و تعویض قطعات معرفی و مقرر گردید شرکت‌های خودروساز نسبت به عارضه یابی کیفیت خودرو‌های تولیدی و ارائه برنامه‌های اجرایی در سه حوزه رفع ایرادات ظاهری، بهبود فنی و تکنیکال محصولات تولیدی و افزایش دوام قطعات اقدام نمایند.

مقرر شد جلسات پایش عملکرد خودروسازان در راستای برنامه‌های کیفی ابلاغ شده به صورت منظم برگزار شده و با تمرکز بر رفع اشکالات کیفی اعلام شده توسط مشتریان، گزارش جلسات به همراه نتایج حاصله جهت تنویر افکار عمومی به صورت منظم اطلاع رسانی شود.


/بازار

برچسب ها: خودرو ، خودروسازی ، صمت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: