bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
بازار روز چهارشنبه رمزارزها امروز سبز است و تمام ۱۰ رمز ارز صدرنشین این بازار با افزایش قیمت مواجه شده‌اند بیت‌کوین با افزایش حدود ۵ درصدی، به قیمت ۳۸ هزار و ۸۸۰ دلار معامله شد.

روند معاملاتی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال سبز است و هر کدام از ‌آن‌ افزایش چند درصدی نسبت به روز گذشته را تجربه کرده‌اند. بیشترین افزایش قیمت مربوط به رمزارز «ترا» است که در بازار امروز بیش از ۱۵ درصد افزایش قیمت داشت.

بر اساس رصد بازار رمز ارزها  (coinmarketcap.com) در ساعت ۱۳ امروز، نرخ بیت‌کوین با کاهش ۱۲ درصدی نسبت به هفته گذشته و افزایش ۴.۶۵ درصدی نسبت به روز گذشته به قیمت ۳۸ هزار و ۸۸۰ دلار در بازار معامله شد. قیمت امروز بیت‌کوین نسبت به روز گذشته تقریبا یک هزار و ۵۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است.

 بیت‌کوین که هفته‌های گذشته به ۳۴ هزار دلار نیز رسیده بود روند صعودی خود را تا ۴۴ هزار دلار پیش برد، اما این صعود پایدار نبود به طوری که امروز دوباره به کانال قیمتی ۳۸ هزار دلار بازگشته است.

شمار رمزارزها به ۱۷ هزار و ۷۴۴ ارز رسیید

در این بازار، اکنون ۱۷ هزار و ۷۴۴ رمرارز در حال مبادله هستند که نسبت به روز گذشته حدود ۴۰ رمزارز به این بازار افزوده شده است.

کاهش قیمت بیت‌کوین در هفته‌های اخیر باعث شده (دامیننس/ Dominance تسلط بر بازار) تسلط این رمزارز بر بازار ارزهای دیجیتال به ۴۱.۹ درصد برسد. سهم اتریوم در این بازار نیز امروز به ۱۸.۵ درصد رسید.  

افزایش ارزش بازار رمزارزها

روند افزایشی قیمت ارزهای دیجیتال باعث شد ارزش این بازار اکنون به یک هزار و ۷۵۵ میلیارد دلار برسد.

بر اساس آخرین آمار، ارزش بازار بیت‌کوین (Bitcoin) امروز به ۷۳۷ میلیارد و ۶۴۲ میلیون دلار و ارزش بازار اتریوم نیز به ۳۲۵ میلیارد و ۱۸۷ دلار رسیده است.

 در بازار امروز، تتر (Tether) یک دلار، یو اس دی کوین (USD Coin) یک دلار، بی. ان. بی (BNB) ۳۸۱ دلار، سولانا (Solana) ۹۰ دلار و ۴۸ سنت، کاردانو (Cardano) ۹۲ سنت، ریپل (XRP) ۷۳ سنت، ترا (Terra)   ۵۷ دلار و ۳۱ سنت و آوالانچ (AVAX) با قیمت یک دلار معامله شد.

/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: