bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از آغاز طرح نصب کنتور‌های هوشمند برای مشترکان پرمصرف پیش از فرا رسیدن تابستان ۱۴۰۱ در شهر تهران خبر داد.

به گزارش بازارنیوز، کامبیز ناظریان نصب کنتور‌های هوشمند را یکی از راهکار‌های موثر در اصلاح رفتار مشترکان پرمصرف و کنترل بار شبکه برق دانست و گفت: با برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد لوازم اندازه‌گیری مشترکان پرمصرف شهر تهران با کنتور هوشمند، جایگزین شود که در همین راستا و با هدف تعدیل بار شبکه برق کلان شهر تهران به‌ویژه در فصول گرم سال و هدایت رفتار مصرف انرژی تمامی مشترکان پرمصرف، این گروه از مشترکان تهرانی در برنامه نصب کنتور هوشمند قرار گرفته‌اند.

وی افزود: با توجه به این که الگوی تعیین شده مصرف برق در شهر تهران در ماه‌های گرم (خرداد، تیر، مرداد و شهریور) ۳۰۰ کیلووات ساعت و در ماه‌های غیرگرم، ۲۰۰ کیلووات ساعت است، استفاده از کنتور‌های هوشمند برق، می‌تواند منجر به آگاهی دقیق مشترکان پرمصرف از وضعیت مصرف انرژی توسط آنان شود.

ناظریان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی اشتراک‌های دیماندی شهر تهران اعم از مشترکان اداری، صنعتی، تجاری و ... مجهز به کنتور‌های هوشمند بوده و بالغ بر ۲ هزار مگاوات مصرف انرژی پایتخت توسط این کنتور‌ها پایش و مدیریت می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با تاکید بر این که نصب کنتور هوشمند از جمله اقدامات ارزنده‌ای است که منجر به اصلاح رفتار پرمصرف‌ها و افزایش پایداری شبکه توزیع برق کشور خواهد شد، از اصلاح تعرفه پرمصرف‌ها به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های موثر وزارت نیرو در توزیع عادلانه انرژی نام برد و یادآور شد: رویه پیشین در محاسبه بهای انرژی با اهداف دولت در توزیع عادلانه انرژی سازگار نبود به شکلی که پرمصرف‌ها از یارانه انرژی بهره بیشتری می‌بردند، اما امروز شاهد هستیم که با عزم جدی وزارت نیرو، مقرر شده است در راستای عدالت اجتماعی، سهم این دسته از مشترکان از یارانه کاهش پیدا کرده و پرمصرف‌ها بهای برق منصفانه‌تری را پرداخت خواهند کرد که این اقدام در نهایت به نفع عموم هموطنان خواهد بود و ضمن توزیع عادلانه یارانه‌های دولتی، منجر به کاهش بار شبکه برق و پیشگیری هرچه بیشتر از وقایع و اتفاقات شبکه در فصول پربار خواهد شد.
/میزان

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: