bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۰۱۸
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق و معاون کنونی شورای امنیت روسیه طی توئیتی هشدار داد اروپایی‌ها به زودی مجبورند برای هزار مترمکعب گاز ۲۰۰۰ یورو (۲۲۰۰ دلار) بپردازند.

به گزارش بازارنیوز، پس از اینکه آلمان اعلام کرد پروژه خط لوله انتقال گاز «نورد استریم 2» را متوقف کرده است، دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق و معاون کنونی شورای امنیت روسیه طی توئیتی هشدار داد اروپایی ها به زودی مجبورند برای هزار مترمکعب گاز 2000 یورو (2200 دلار) بپردازند.مدودف در ئوتیتی نوشت: «اولاف شولتز، صدراعظم آلمان دستور داد تا مجوز خط لوله نورد استریم 2 متوقف شود. خب؛ به جهان جدیدی که در آن اروپایی ها به زودی مجبورند برای هزار مترمکعب گاز 2000 یورو بپردازند، خوش آمدید.»

آلمان پس از اینکه روسیه دو منطقه شرق اوکراین را به رسمیت شناخت، پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به دریای بالتیک موسوم به «نورد استریم دو» را متوقف کرد.

این خط لوله قرار بود فشار را بر مصرف کنندگان اروپایی که با بحران انرژی مواجه هستند، در بحبوحه افزایش هزینه های زندگی پس از همه گیری کرونا، کاهش دهد.

اما با این اقدام، شاخص قیمت گاز در اروپا در روز سه شنبه 9.8 درصد بالا رفت وبه 78.95 یورو به ازای هر مگاوات ساعت رسید.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، شامگاه دوشنبه در سخنانی درباره تحولات اخیر درباره اوکراین پرداخت و در ادامه استقلال دو منطقه «دونتسک» و «لوهانسک» را به رسمیت شناخت.

روز گذشته نیز قانونگذاران مجالس سفلی و علیای روسیه در جلسات جداگانه قطعنامه پیشنهادی با موضوع تصمیم رئیس ‌جمهور این کشور برای به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری دونتسک و لوهانسک را تایید و تصویب کردند.

به دنبال این تصمیم روسیه، وزارت خزانه داری آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی علیه روسیه اعمال کردند.
/فارس

برچسب ها: روسیه ، گاز ، اروپا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: