bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
بازار معاملات ارز‌های دیجیتال در روز آغازین هفته، با افزایش قیمت مواجه شده، بازار امروز سبزپوش است و برخی از رمزارز‌ها تا ۱۵ درصد افزایش قیمت را نیز تجربه کرده‌اند.

به گزارش بازارنیوز، بررسی بازار رمزارز‌ها در هفته‌ای که گذشت نشان‌دهنده کاهش قیمت ارز‌های دیجیتال است، به طوری که اغلب ۱۰ رمز ارز صدرنشین این بازار در یک هفته گذشته، با کاهش قیمت مواجه شدند که بخش عمده آن به دلیل شوک اولیه ناشی از تحولات اوکراین بود.

نوسانات بازار رمزارز‌ها همچنان ادامه دارد. برخی روز‌ها بازار سراسر سبز است و در روز‌های دیگر، روند معاملاتی تمام رمزارز‌ها قرمز می‌شود. در روز آغازین هفته جاری، تمام ارز‌های صدرنشین بازار رمزارز‌ها با افزایش قیمت روبه‌رو شدند.

بر اساس رصد بازار رمز ارز‌ها (coinmarketcap.com) در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز، نرخ بیت‌کوین با کاهش حدود سه درصدی نسبت به هفته گذشته و افزایش حدود یک درصد نسبت به روز گذشته، به قیمت ۳۸ هزار و ۷۹۵ دلار در بازار معامله شد. بیت‌کوین که هفته‌های گذشته به ۳۴ هزار دلار نیز رسیده بود، روند صعودی خود را تا ۴۴ هزار دلار پیش برد، اما این صعود پایدار نبود به طوری که امروز دوباره به کانال قیمتی ۳۸ هزار دلار بازگشته است.

افزایش ۵ درصدی قیمت اتریوم

علاوه بر بیت‌کوین، رمز ارز اتریوم نیز با کاهش قیمت بیش از یک درصدی نسبت به هفته گذشته، به قیمت ۲ هزار و ۷۵۰ دلار رسید.

در این بازار، اکنون ۱۷ هزار و ۸۲۹ رمرارز در حال مبادله هستند که نسبت به هفته گذشته حدود ۲۰۰ رمزارز به آن افزوده شده است.

کاهش قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر باعث شده دامیننس (/Dominance تسلط بر بازار) این رمز ارز به ۴۱.۷ درصد برسد. سهم اتریوم در این بازار نیز امروز به ۱۸.۷ درصد رسید. تسلط بیت‌کوین بر بازار نسبت به هفته گذشته تغییر نداشته، اما اتریوم با افزایش ۰.۶ دردصدی نسبت به هفته قبل رو به رو شده است.

روند کاهشی قیمت ارز‌های دیجیتال باعث شد ارزش این بازار اکنون به یک هزار و ۷۶۹ میلیارد دلار برسد.

بر اساس آخرین آمار، ارزش بازار بیت‌کوین (Bitcoin) امروز به ۷۳۷ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار و ارزش بازار اتریوم نیز به ۳۳۰ میلیارد و ۱۵۸ دلار رسیده است.

در بازار امروز، تتر (Tether) یک دلار، یو اس دی کوین (USD Coin) یک دلار، بی. ان. بی (BNB) ۳۷۳ دلار و ۷۱ سنت، سولانا (Solana) ۹۱ دلار و ۴ سنت، کاردانو (Cardano) ۸۹ سنت، ریپل (XRP) ۷۶ سنت، ترا (Terra) ۷۶ دلار و ۱۱ سنت و آوالانچ (AVAX) با قیمت ۷۹ دلار و ۱۷ سنت معامله شد.
/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: