bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: امروز از سامانه متشکل ارزی برای ساماندهی نیازهای خُرد ارزی مردم رونمایی می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، مصطفی  قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توئیتر نوشت: تامین و ساماندهی درخواست‌های ارزی خرد مردم، رونمایی از سامانه برخی بازار متشکل ارزی عصر امروز. رئیس کل بانک مرکزی چندی پیش قول داده بود که با راه‌اندازی این سامانه، نیازهای خرد متقاضیان به ارز با ثبت برخی تامین می‌شود.

 وعده راه‌اندازی سامانه برخط بازار متشکل ارزی چندی پیش توسط رئیس‌کل بانک مرکزی در بازدید از صرافی‌های میدان فردوسی تهران داده شده بود. «علی صالح‌آبادی» در این بازدید تاکید کرد که به دنبال راهکارهایی هستیم که دسترسی مردم به بازار متشکل را تسهیل کنیم و برای این منظور سامانه‌ای در ماه‌های آینده راه‌اندازی می‌شود تا افراد بدون حضور فیزیکی در صرافی‌ها، ارز مورد نیاز خود را تامین کنند.

به گزارش ایرنا، با راه‌اندازی این سامانه صف‌های طویل برای خرید ارز مقابل صرافی‌ها برچیده می‌شود و افراد برای خرید ارز مورد نیاز خود با مراجعه به سایت اعلامی از سوی بانک مرکزی، می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند. 

پس از ثبت درخواست توسط متقاضی، اعلام می‌کند که برای دریافت ارز مربوطه به کدام‌یک از صرافی‌های سطح شهر مراجعه کند و میزان ارز درخواستی را دریافت کند. 

از جمله مزایای راه‌اندازی این طرح می‌توان به برچیده شدن صف طولانی مقابل صرافی‌ها، جلوگیری از التهاب در بازار ارز به دلیل فضاسازی رسانه‌ای مبنی بر افزایش قیمت ارز اشاره کرد.

/همشهری آنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: