bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی هشدار داد که حمله روسیه به اوکراین پیامدهای مالی بدی برای کل اقتصاد جهانی از جمله روسیه خواهد داشت اما گفت امیدهایی نیز در آن وجود دارد. مالپاس با حضور در شبکه سی بی اس عنوان کرد که حمله به اوکراین بر روبل روسیه و به نوبه خود بر مردم روسیه تاثیر می‌گذارد.

مالپاس همچنین هشدار داد که قیمت موادغذایی و نفت احتمالا در واکنش به بحران اوکراین افزایش خواهد یافت. وی خاطرنشان کرد که قیمت نفت و مواد غذایی در حال حاضر بی‌ثبات است و تورم به فقرا آسیب می‌زند.

نگرانی‌ها در مورد اینکه تحریم‌ها چگونه بر عرضه انرژی غرب تاثیر می‌گذارد، مطرح شده است زیرا نفت روسیه به عنوان هدفی برای تحریم‌های احتمالی مطرح شده است. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت: ایالات‌متحده در موج اولیه تحریم‌های خود از هدف قرار دادن نفت روسیه اجتناب کرده است.

مالپاس گفت که فشار صعودی کوتاه‌مدتی روی انرژی از جمله گاز طبیعی مایع وجود خواهد داشت، اما بازارها با نگاه به آینده می‌توانند انرژی زیادی داشته باشند و جایگزین‌هایی برای تسلط روسیه بر بازار گاز پیدا کنند. او عنوان کرد: روز سه‌شنبه با وزرای دارایی کشورهای گروه هفت دیدار خواهد کرد و درباره کمک‌هایی که می‌تواند به اوکراین ارسال شود، بحث خواهند کرد.

/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: