bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
معاون شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با وجود همه مشکلات و تنگناها، هفت میلیون تن انواع نهاده دامی در کشور توزیع شده که ۲.۵ برابر میزان تکلیفی سالانه است.

مهدی سلیمانی روز چهارشنبه درآیین تودیع و معارفه مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان بوشهر با بیان اینکه امروز کشور در شرایط خاص و بحرانی قرار دارد افزود: با تلاش انجام شده پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری میزان توزیع نهاده های دامی در کشور به سه برابر میزان تکلیفی افزایش یابد.

وی بدون اشاره به میزان تکلیفی سال جاری توزیع نهاده دامی در کشور توسط این شرکت اضافه کرد: در شرایطی که تغییرات نرخ ارز باعث شده بخش خصوصی فعالیت‌های خود را کاهش دهد؛ شرکت پشتیبیانی امور دام از حالت پشتیبانی خارج شده و به شکل دیگری فعالیت خود را از سر گرفته است.

سلیمانی بیان کرد: هرچند در گذشته تامین ذخایر استراتژیک تنها انتظار موجود از شرکت پشتیبانی امور دام بود اما با توجه به شرایط امروز انتظار از این شرکت فراتر رفته است.

معاون پشتیبانی شرکت امور دام کشور ادامه داد: همچنین شرایط کشور از نظر تامین ذخایر و فرآورده‌ها خوب است و مشکلی وجود ندارد.

وی گفت: بوشهر استانی مهم و مهمان پذیر است بویژه در عید نوروز که با توجه به پشتوانه خوب کشور در زمینه تامین فرآورده های پروتئینی مشکلی برای تامین نهاده و فرآورده های دامی وجود نخواهد داشت.

سلیمانی تاکیدکرد: همه تلاش شرکت پشتیبانی امور دام این است که بتوانیم جای خالی بخش خصوصی را به نحوی پر کنیم و اجازه ندهیم که مشکلاتی در بخش تامین نهاده و فرآورده دامی در کشور به وجود آید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید قرار داریم انتظار می‌رود با تامین به موقع نهاده‌های دامی و فرآورده‌ها نوروز و ماه رمضان را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

نوذر منفرد اضافه کرد:  از ۱۰ اسفند تا ۱۵ فروردین هشت برابر جمعیت استان بوشهر مهمان وارد این استان می‌شود که باید غذای این شمار جمعیت را تامین کرد.

وی بیان کرد: براساس دستور استاندار بوشهر مسئولیت تامین غذای استان بوشهر با جهاد کشاورزی است و باید تلاش کنیم این مسئولیت بخوبی اجرا شود.

منفرد درباره تامین مرغ گفت: واحدهای مرغداری جوجه ریزی کرده و از نظر تامین نهاده نگرانی نداشته باشند همچنین سردخانه ۶ هزار تنی نیز برای نگهداری مرغ در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: از نظر فضای لازم برای نگهداری نهاده های دامی مشکلاتی وجود داشت که تلاش شده با توجه به تفاهمی که با شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان بوشهر صورت گرفته فضای لازم برای نگهداری نهاده های دامی در اختیار جهاد گذاشته شود.

منفرد گفت: این جابه جایی و تغییر و تحولات به معنی کاستی نیست بلکه فرصتی برای انجام کار جهادی و تلاش برای خدمت به مردم است.

در این آیین محمد صادق یزدان شناس به عنوان سرپرست مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام استان بوشهر معرفی و از خدمات مهدی صداقت شعار تقدیر شد.

برچسب ها: دام ، واردات ، جهادی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: