bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
همدان - فرماندار همدان از تنظیم سند راهبردی مصرف بهینه آب تا سال ۱۴۰۵ خبر داد و گفت: برنامه‌ای مشخص پیش رو داریم و کاهش کشت محصولات آب بر همدان دنبال می‌شود.

به گزارش بازارنیوز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، محمدعلی محمدی به لزوم اصلاح الگوی کشت در حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت: سند راهبردی مصرف بهینه آب با کار کارشناسی در جهادکشاورزی و منابع آب تنظیم شده و برنامه‌ای مشخص تا سال ۱۴۰۵ پیش رو داریم که کاهش کشت محصولات پر آب مانند سیب زمینی از جمله موارد مشخص شده در این سند است.

محمدی از جهادکشاورزی خواست تا به موضوع خاک ورزی ورود جدی داشته باشد و ادامه داد: در توسعه کشت‌های گلخانه‌ای سهمیه ۱۱.۵ هکتاری شهرستان همدان در سالجاری محقق شده، اما هدف اصلی توسعه واحد سطح نیست و باید به افزایش بهره وری و توسعه سیستم‌های نوین آبیاری بیشتر همت کنیم.

فرماندار همدان با بیان اینکه پیگیری‌های خوبی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شهرستان صورت گرفته یادآورشد: مجتمع کشت و صنعت یاس در روستای عبدالرحیم در دست انجام است هرچند از پیشرفت کار راضی نیستیم و انتظار داریم جهاد کشاورزی کار را برای سرمایه گذار تسهیل کند.

وی با انتقاد از استعلام‌های زمان بر برای سرمایه گذاران تاکید کرد: متاسفانه در برخی پروژه‌ها بروکراسی اداری گلوی سرمایه گذاران را می‌گیرد و برخورد‌های سخت گیرانه بسیاری از سرمایه گذاران را از استان فراری می‌دهد.

محمد علی محمدی از پیگیری مستمر راه اندازی مجتمع زنجیره مرغ سبز فدک در بخش قهاوند خبرداد و افزود: عملیات اجرایی این طرح بزرگ با سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی همزمان با دهه فجر آغاز شد که راه اندازی آن موجب تحول در تولید و تامین مرغ، تخم مرغ و دیگر فرآورده‌های مرتبط استان خواهد شد.

/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: