bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
روسای هیأت‌های مذاکره‌کننده انگلیس و فرانسه پیش از ترک وین برای رایزنی با پایتخت‌ها از نزدیک بودن توافق گفتند و نماینده روسیه هم پیش‌بینی کرد این هفته توافق حاصل شود.

به گزارش بازارنیوز، مذاکره‌کنندگان ارشد انگلیس و فرانسه دیروز (جمعه) در حالی که برای دیدار وزرای امور خارجه، راهی کشورشان بودند گفتند که مذاکرات وین به دستیابی به توافق نزدیک است.

«استفانی القاق» مذاکره‌کننده ارشد انگلیس در توییتر اعلام کرد: ما (به توافق) نزدیک هستیم. مذاکره‌کنندگان تروئیکای اروپایی وین را برای مدت کوتاهی ترک می‌کنند تا (اطلاعات) وزرا را درباره وضعیت (مذاکرات) به‌روز کنند. آن‌ها بزودی آماده بازگشت هستند.

«فیلیپ ارورا» نماینده فرانسه در مذاکرات هم در توییتر نوشت: امیدوارم به سرعت برای رسیدن به نتیجه برگردیم، زیرا ما به توافق بسیار بسیار نزدیک هستیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خروج آن‌ها این احتمال را مطرح کرد که ایالات متحده و ایران که به دلیل امتناع تهران از ملاقات رودررو به طور غیرمستقیم با هم گفتگو می‌کنند، ممکن است برای مذاکره با یکدیگر آماده شوند که دیپلمات‌ها گفتند چنین برنامه‌ای وجود ندارد.

طبق این گزارش، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات هم دیروز (جمعه) به خبرنگاران گفت: تا آنجا که من می‌دانم، ایرانی‌ها آماده مذاکره مستقیم نیستند. ممکن است در اواسط هفته آینده به توافق برسیم. در مورد آخرین تلاش‌ها قبل از عبور از خط پایان صحبت می‌کنیم.

به نوشته رویترز، اولیانوف روز پنجشنبه هم گفته بود که فکر نمی‌کند مذاکرات به شکست بینجامد و یک نشست در سطح وزرا به منظور توافق محتمل است، اما او نمی‌تواند بگوید که آیا این نشست در روز شنبه، یکشنبه یا دوشنبه برگزار می‌شود.

/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: