bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از مالیات هر دو باشگاه (استقلال و پرسپولیس) مشمول بخشش شده است.

به گزارش بازارنیوز، آقای حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی در نشست خبری به تشریح خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پرداخت.

قربان زاده: یک هیئت از کارشناسان دادگستری نسبت به ارزش گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال اقدام کردند و این ارزش گذاری با رعایت تمام نکات دارایی مشروط، فعلی و قبلی بررسی شد. قیمت گذاری برای دارایی‌های سرخابی‌ها برای اولین بار در کشور رخ داده است.

سوال: واگذاری سرخابی‌ها به روش تعاونی مفید خواهد بود؟

قربان زاده: این باشگاه به دو روش قابلیت واگذاری داشت. مدل اول که در کشور‌های دیگر هم وجود دارد، هواداران حق عضویت دریافت می‌کنند و این مورد نکاتی دارد مانند این که باید باشگاه‌ها یک درآمد مشخص داشته باشند.

افزایش دارایی باشگاه‌ها اکنون امکان پذیر است، به طور مثال باشگاه‌ها تلاش داشته اند که این دارایی را افزایش دهند؛ به طور مثال مانند ۱۶ هزار هکتار کمپ ورزشگاه حجازی که مطالبه استقلال بود تا به دارایی این تیم اضافه شود.

سوال: زمان عرضه بعدی مشخص می‌شود؟

قربان زاده: باید منتظر استقبال فردا ماند، اما در این زمینه هم برنامه‌های وجود دارد ایرانیان خارج از کشور هم می‌توانند در این زمینه مشارکت داشته باشند.

سوال: بدهی مالیاتی این دو تیم چه می‌شود؟

قربان زاده: در این زمینه یک ظلم به این دو تیم شده است، به دلیل این که اظهارنامه نداده اند مشمول مالیات شده اند، بخشی از این مالیات قابل بخشش و بخشی غیر قابل بخشش است. حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای هر دو باشگاه مشمول بخشش شده است.

سوال:چند درصد سهام به پیشکسوتان واگذار خواهد شد؟

قربان زاده: هنوز در این زمینه و میزان درصد سهام واگذاری به این افراد تصمیمی گرفته نشده است. ما می‌توانیم بر اساس قانون ۵ درصد سهام به کارکنان دهیم.


/yjc

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: