bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
نشست کارگروه ضایعات و مواد زائد تولیدی شرکت پایانه‌های نفتی ایران با حضور مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران و مدیران و رؤسای شرکت پایانه‌های نفتی ایران در خارک برگزار شد.

به گزارش بازارنیوز، حمیدرضا شاهدوست، رئیس کارگروه اسلج تولیدی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در این نشست اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی محیط زیستی به‌عمل‌آمده و تأکید ویژه مدیرعامل به‌منظور صیانت از محیط‌زیست و توسعه پایدار در چارچوب قوانین و ضوابط سازمان حفاظت محیط‌زیست و شرکت ملی نفت ایران، تعیین تکلیف لجن‌های نفتی و مواد زاید تولیدی ناشی از پسماند‌های صنعتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با ارائه گزارشی از اقدام‌های گذشته و آخرین وضع لجن‌های نفتی در پایانه نفتی خارک به بررسی وضع حوضچه‌های نفتی شرقی و غربی و روش‌های معامله لجن‌ها و پاکسازی حوضچه‌ها پرداخت و افزود: در صورت امکان انتقال لجن‌های نفتی مخازن ذخیره‌سازی، افزون بر کمک به پاکسازی محیط زیست، ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام نیز افزایش خواهد یافت.

عباس رزمی، مدیربهداشت، ایمنی و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران هم در این نشست با تأکید بر اینکه رویکرد مدیریت اچ‌اس‌ئی شرکت ملی نفت ایران در نظر گرفتن منافع ملی و حفظ محیط زیست بوده و این رویکرد باید در موضوع لجن‌ها در نظر گرفته شود، تصریح کرد: اچ‌اس‌ئی شرکت ملی نفت ایران نیز با این رویکرد هرگونه کمک و پشتیبانی را از شرکت‌های تابع به عمل خواهد آورد.

صنایع نفتی در سراسر دنیا روزانه مقادیری پسماند تولید می‌کنند که باید به‌منظور حفظ محیط زیست و ایجاد ارزش‌افزوده، این مواد زاید بازیافت و استفاده شود.


/شانا

برچسب ها: نفت ، خارک ، شرکت ملی نفت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: