bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
دومین نشست دستمزد شورای عالی کار از ساعاتی دیگر در وزارت کار برگزار و مذاکرات و چانه زنی‌های نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای روشن شدن تکلیف دستمزد ۱۳ میلیون کارگر ایرانی آغاز خواهد شد.

به گزارش بازارنیوز، در نخستین نشست دستمزد شورای عالی کار که هفته گذشته - هفتم اسفند- ماه برگزار شد، دو طرف دیدگاه‌های خود را در خصوص مزد ۱۴۰۱ مطرح کردند.
در خلال مذاکرات، نمایندگان گروه کارفرمایی نسبت به تامین و پرداخت برخی از هزینه‌ها از سوی دولت پافشاری کرده و معتقد بودند برخی از هزینه‌ها مثل مسکن، هزینه‌های اجتماعی و متعلق به عموم مردم است و دولت طبق قانون اساسی موظف به تامین و پرداخت این هزینه‌ها و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی است.
نمایندگان گروه کارگری نیز بر لزوم توجه به تبصره یک و دو ماده ۴۱ قانون کار تاکید کرده و نزدیک شدن رقم دستمزد کارگران به هزینه ۹ میلیون تومانی سبد معیشت را خواستار شدند.
این نشست در نهایت بدون نتیجه و تنها با بیان نقطه نظرات و درخواست نمایندگان دو گروه پایان یافت.
دومین نشست دستمزد شورای عالی کار با محور تعیین دستمزد ۱۴۰۱ از ساعاتی دیگر آغاز می‌شود.
پیش از این معاون وزیر کار در گفتگو با ایسنا ۲۱ اسفند را تاریخ تعیین تکلیف دستمزد ۱۴۰۱ اعلام کرده و گفته بود:طبق تقویم شورای‌عالی کار، ۲۱ اسفند یعنی شنبه هفته آینده تکلیف رقم دستمزد کارگران مشخص خواهد شد.
 ششمین نشست شورای عالی کار با محور دستمزد ۱۴۰۱ و با حضور شرکای اجتماعی ونمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی برگزار می‌شود و باید دید با توجه به آنکه رقم ماهانه سبد معیشت خانوار‌های کارگری ۸ میلیون و ۹۷۲ هزار تومان اعلام شده است، رقم دستمزد سال آینده کارگران به آن نزدیک خواهد شد؟
/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: