bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم، گفت: از ابتدای تیر ۱۴۰۰ تا کنون، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت استان قم پرداخت شده است.

عبد الرضا شاملی، معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در چهل و یکمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان از پرداخت تسهیلات بانکی در قالب سرمایه در گردش در ۲ هفته گذشته به ۱۳ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و افزود: این تسهیلات به ارزش ۳ هزار و ۲۰ میلیارد ریال است که با پرداخت آن زمینه ایجاد و تثبیت ۱۲۰ شغل ایجاد می‌شود.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم، گفت: از ابتدای تیر ۱۴۰۰ تا کنون، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت استان قم پرداخت شده است.

وی گریزی به پرداخت تسهیلات بانکی در بخش صنعت استان زد و گفت: از ابتدای تیر ماه امسال ۱۲۱ مورد پرداخت تسهیلات بانکی به بخش صنعت استان با اعتبار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان انجام شده که زمینه افزایش و تثبیت اشتغال ۲ هزار و ۱۲۰ نفری را فراهم کرده است.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم با اشاره به اینکه برای ۳ شرکت صنعتی استان قم ۳۰ میلیون دلار تعهد ارزی بانکی ایجاد شده است که مانع از واردات تجهیزات خط تولید تولید شده است، گفت: بر اساس مصوبه‌ای که در این جلسه تصویب شد قرار است از طریق ستاد تسهیل کشور و پیگیری از قوه قضاییه مشکل آنان هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

شاملی در خصوص مشکل افزایش ۳۰ درصدی قیمت گاز مصرفی واحدهای پایین دستی فولادی نیز، گفت: مقرر شد با پیگیری از وزارت صنعت، معدن و تجارت واحدهایی که مشمول این افزایش قیمت نمی‌شوند از فهرست افزایش قیمت گاز خارج شوند، اما تا آن زمان شرکت گاز نیز همراهی‌های لازم را با این صنایع داشته باشد.

/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: