bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه حمل و نقل گفت: پیوستگی فرهنگی ملت‌های دو کشور همیشه موجب رشد و توسعه روابط دوستانه و برادرانه شده است.

به گزارش بازارنیوز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کشورمان و رییس ایرانی کمیسیون مشترک دو کشور که به جمهوری آذربایجان سفر کرده‌بود، روز گذشته با «الهام علی‌یف» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

رییس جمهور آذربایجان در دیدار با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با اظهار خرسندی از توسعه‌ی همکاری‌های دو کشور گفت: گشایش‌های سرزمینی در جمهوری آذربایجان فرصت مناسبی را برای همکاری‌های منطقه‌ای ایجاد کرده است.

وی با خرسندی از همکاری‌های حمل و نقلی دو کشور گفت: امضای تفاهم نامه ایجاد ارتباط جاده‌ای بین نخجوان و مناطق غربی جمهوری آذربایجان از مسیر خاک ایران را جلوه‌ای از روابط دوستانه ارزیابی می‌کنیم و اطمینان داریم این گذرگاه جدید گشایش‌های جدیدی در زمینه‌های اقتصادی، حمل و نقل و انرژی ایجاد کند.

وی افزود: مطمئن هستیم این مسیر، گذرگاه بین‌المللی مهمی برای منطقه خواهد بود.
رئیس جمهور آذربایجان با تاکید بر حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده‌ی جمهوری آذربایجان گفت: از آغاز فعالیت شرکت‌های کشور دوست، ایران در امر بازسازی مناطق آزاد شده کشورمان خرسندیم.

در این جلسه همچنین رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به الهام علی‌یف گفت: پیوستگی فرهنگی ملت‌های دو کشور همیشه موجب رشد و توسعه روابط دوستانه و برادرانه شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی با اشاره به همکاری‌های اقتصادی دو کشور ابراز امیدواری کرد با انعقاد تفاهم نامه‌های جدید دو کشور و اتمام طرح‌های در دست اجرا شاهد افزایش حجم تبادلات تجاری دو کشور باشیم.
/برنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: