bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از تولیدی شدن سه حلقه چاه از ابتدای اسفند تاکنون در میدان نفتی دانان به مقدار حدود ۵ هزار بشکه در روز با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی خبر داد.

به گزارش بازارنیوز، رامین حاتمی با اشاره به تأکید‌های مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و برنامه‌ریزی و فعالیت جهادی و شبانه‌روزی کارکنان شرکت نفت مناطق مرکزی اظهار کرد: این چاه‌ها جزو ۱۱ حلقه چاهی است که همسو با طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران در قالب قرارداد جدید در میدان دانان زیرمجموعه این شرکت در استان ایلام حفاری شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: با بهره‌برداری موفق از این سه حلقه چاه جدید در میدان نفتی دانان امکان تولید روزانه حدود ۵ هزار بشکه برای نخستین بار از لایه سروک مخزن بنگستان فراهم شده است، همچنین انجام هم‌زمان عملیات لرزه‌نگاری سه‌بعدی، افق تازه‌ای در برنامه توسعه این میدان گشوده شده است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، تا روز‌های آینده یک حلقه چاه دیگر نیز در همین میدان با تلاش متخصصان و کارشناسان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و با همکاری پیمانکاران توانمند داخلی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: عملیات حفاری و تکمیل دیگر چاه‌های برنامه‌ریزی‌شده در نیمه نخست سال آینده ان‌شاءالله انجام و روزانه حدود ۱۰ هزار بشکه دیگر به ظرفیت تولید این میدان اضافه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود با تکمیل همه چاه‌ها ظرفیت تولید نفت این میدان به حدود ۲۵ هزار بشکه در روز برسد که با تولیدی شدن همه چاه‌های این پروژه، افزایش تولید بیش از دو برابری محقق خواهد شد.

میدان نفتی دانان در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در غرب کشور قرار دارد.


/شانا

برچسب ها: نفت ، تولید نفت ، انرژی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: