bazarnews

کد خبر: ۱۰۳۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
مدیرکل امور بین الملل وزارت کار در دیدار با سفیر سلطنت عمان در ایران اعلام آمادگی کرد: تجربه‌های مجموعه وزارت کار و سازمان‌های زیرمجموعه به سازمان‌های متناظر در این کشور منتقل می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، کار و رفاه اجتماعی، حامد فروزان در دیدار با «ابراهیم المعینی» سفیر عمان در ایران به روابط تاریخی، فرهنگی و دوستانه دو کشور اشاره کرد.

وی بیان کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام رئیسی، مبنی بر افزایش تعاملات تجاری و همکاری‌های دوجانبه، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت مردم را تشریح کرد.

وی به سفر وزیر کار وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۱۳۹۲ به عمان و امضای دو تفاهم نامه در حوزه‌های آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار و اشتغال با وزارت نیروی کار وزارت عمان اشاره کرد.

مدیرکل امور بین الملل وزارت مردم افزود: ۲ برنامه اقدام مشترک همکاری بر اساس یادداشت تفاهم نامه‌های منعقده به همراه تاریخ‌های پیشنهادی جهت برگزاری اولین نشست کارگروه‌های همکاری ارسال شده و درخواست داریم با هماهنگی مسئولین مرتبط عمان، زمان نشست مشخص شود.

فروزان به ایجاد بندر کشتیرانی مختص سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: به زودی دعوت نامه رسمی همراه با تاریخ پیشنهادی بابت حضور وزیر کار عمان در ایران ارسال و این موضوع در دستور کار وزارت مردم قرار دارد.

ابراهیم المعینی سفیر عمان در ایران در این نشست تصریح کرد: معتقدیم همکاری‌های ۲ جانبه میان کشور‌ها باید افزایش پیدا کند و آمادگی تأسیس کارخانه‌های ایرانی در حوزه‌های دارویی در کشور عمان را داریم.

سفیر عمان تأکید کرد: فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرتبط با چند وزارتخانه در عمان می‌شود و ما امیدواریم در موضوعات متناظر تفاهم نامه‌هایی بین وزارتخانه‌ها امضا شود.

/بازار

برچسب ها: وزارت تعاون ، عمان ، تجارت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: