bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرمای مضافتی در بسته‌های ۵۵۰گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به‌ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان است که مردم می‌توانند این محصولات را به این قیمت از میادین میوه تهیه کنند.

به گزارش بازارنیوز به نقل از تسنیم، محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی  اظهار داشت:  در ۱۴ استان کشور ۲۶۸ هزار هکتار نخیلات خرما وجود دارد که ایران را با تولید یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن  در رتبه سومین تولید کننده خرما در جهان قرار داده است.

 

وی افزود: ۲۰ درصد بازار جهانی خرما نیز در اختیار ایران است و سالانه ۳۸۸ هزار تن به ارز ۳۰۰ میلیون دلار صادر می شود.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  سرانه مصرف خرما در کشورمان ۸ تا ۱۰ کیلوگرم است یعنی ایرانیان سالانه در حدود ۱۰ کیلوگرم از این محصول را مصرف می کنند.

 

وی تصریح کرد: با همکاری انجمن های ملی خرما و صادرکنندگان بازار این محصول را در ماه رمضان کنترل کرده ایم که افزایش تقاضا در این ایام موجب افزایش قیمت ها نشود.

 
 

برومندی اظهار داشت: قیمت خرما مضافتی در بسته های ۵۵۰ گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان است که به عبارتی قیمت هر کیلوگرم از این محصول ۴۸ هزار تومان می شود و فروش بالاتر از این قیمت قابل قبول نیست و توسط دستگاه های نظارتی این قیمت کنترل می شود.

وی تصریح کرد: کمبودی در تولید خرما در کشور وجود ندارد به طوری که ۷۰ هزار تن خرما در سردخانه های باقی مانده است که برای این ایام استفاده شود.

سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی در کشاورزی سیستان و بلوچستان/ کشت خرما آغاز شد

منبع: تسنیم
برچسب ها: خرما ، افطار ، روزه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: