bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۶۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
با ورود شاخص کل بورس به کانال جدید ۱.۵ میلیون واحدی، سناریو‌هایی را می‌توان برای آینده این روند پیش‌بینی کرد.

معاملات بازار سهام امروز در کانال جدید ۱.۵ میلیون دنبال می‌شود. روز گذشته بازار سهام دوباره جان گرفت و حقیقی‌ها در بیشتر شاخص‌ها عملکرد مطلوبی داشتند. ارزش معاملات خُرد هم به بالای ۷ همت رسید. حقیقی‌ها پس از کش و قوس استراتژی ورودی پول را در دستورکار قرار دادند و البته در موقعیت‌های خرید شروع به معامله کردند.

شرایط فعلی شاخص‌های عملکردی بورس و فرابورس
حقیقی‌ها با رفتار خود در معاملات روز دوشنبه مسیر ورود به کانال جدید شاخص کل را هموار کردند. هر چند که شاخص ساز‌ها متاثر از اخبار احتمالی نرمش دولت دربرابر بازنگری مصوبه عوارض صادراتی، پیکان خود را به جلو گرفتند.

با این وصف بررسی موقعیت‌های خرید و فروش نشان می‌دهد که خریداران همچنان در وضعیت برتری قرار دارند، اما این وضعیت و شکاف میان خریداران و فروشندگان به نظر می‌رسد که نسبت به روز‌های قبل کمتر شده و حتی این وضعیت می‌تواند در معاملات امروز تا حدی از حرکت روبه جلوی دوباره شاخص‌ها بکاهد.

رفتار بازار در ساعت پایانی دیروز نشان داد که احتمال اینکه مقاومت‌های شکل گرفته اجازه پیشروی بیشتر را به شاخص کل بورس ندهد، زیاد است، اما در وضعیت دیگر، شاخص کل بورس می‌تواند عقبگرد به کانال ۱.۴ میلیون واحد داشته باشد.

حرکت بعدی شاخص کل بورس
تازه‌ترین نظرسنجی نیز نشان می‌دهد که معاملات امروز می‌تواند در همان جبهه صعودی دنبال شود، اما به گفته فعالان و تحلیلگران بازار سرمایه، مقاومت شکل گرفته در کانال جدید می‌تواند مسیر فعلی را دوباره تغییر دهد یا اینکه از تیزی پیکان روبه جلوی شاخص کل بورس بکاهد. این در حالی است که احتمالا در معاملات امروز حقیقی‌ها همچنان در مسیر فعلی خود به حرکت ادامه دهند.

با این وصف در صورتی که اخبار مثبت مبنی بر بازنگری در اعمال عوارض صادراتی محقق شود، احتمال واکنش مثبت شاخص ساز‌ها و تکرار الگوی رفتاری می‌تواند شاخص را مثبت کند، هر چند که این خبر روز دوشنبه هم تا حدی پیش خور شده بود./اقتصاد نیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: