bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۶۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
بانک ملی ایران طبق دستور وزیر اقتصاد مبنی بر لزوم انتشار اسامی دستگاه‌های دولتی بدهکار، امروز ۳۰ فروردین اسامی برخی از نهاد‌های بدهکار را نیز منتشر کرد.

به گزارش بازارنیوز، حسب قوانین جاری کشور و تاکید وزارت اقتصاد و دارایی مبنی بر اعلام بدهکاران بانکی، بانک ملی ایران سری دوم اسامی بدهکاران عمده و بزرگ خود را اعلام کرد. پیش از این در ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ برخی از بانک‌ها اسامی ابربدهکاران خود را منتشر کرده بودند که درج نکردن برخی از اطلاعات مانند میزان وام‌های پرداختی مانع از شفاف سازی کامل در نظام بانکی شد.

روز گذشته احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی گفته بود: در زمینه انتشار اسامی ابربدهکاران بانکی در سیستم بانکی، بدون هیچ خط قرمزی کاملا جدی هستیم. یکی از مدیران عامل بانک‌های دولتی گفت برخی از وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های دولتی هم وجود دارند که به دلیل مسائل پیمانکاری جزو بدهکاران بزرگ محسوب می‌شوند. بانک‌ها موظف هستند اسامی تمام دستگاه‌های دولتی را هم قید کنند.

بررسی‌ها از لیست دوم ابربدهکاران بانک ملی ایران نشان می‌دهد که به ترتیب وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت نیرو در صدر این لیست قرار دارند؛ اما همچنان مبلغ وام‌های پرداخت شده در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.


/ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: