bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۶۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
مدیرعامل ایران خودرو گفت: مسائلی در رابطه با مافیای خودرو مطرح می‌شود، سوال من این است که مافیای خودرو کیست و کجاست؛ آن‌ها که این مسائل را مطرح می‌کنند بگویند که مافیای خودرو کیست و به ما نشان دهند.

به گزارش بازارنیوز، مهدی خطیبی مدیر عامل ایران خودرو در مراسم بازدید خبرنگاران از خطوط تولید این شرکت خودروسازی اظهار داشت: در گروه صنعتی ایران خودرو دو برنامه کوتاه مدت و ۵ محور میان مدت و بلند مدت طراحی شده که در حال حاضر در مرحله اجرا و انجام آن هستند.

وی افزود: جمع آوری خودرو‌های کف پارکینگ یکی از دو برنامه کوتاه مدت ما بود که از ابتدای اسفند ۱۴۰۰ تا ۳۰ اسفند ۱۴۰۱ حدود ۱۲۵ هزار خودرو به بازار عرضه شده است و تعداد خودرو‌های پارکینگ مرکزی ایران خودرو به صفر رسید. برگردان آرامش به ایران خودرو نیز برنامه کوتاه مدت دیگر ما بود که در این زمینه نیز توفیقاتی خوب حاصل شده است.

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به ۵ محور میان مدت و بلند مدت بیان داشت: افزایش تولید یکی از ۵ محور است که به طور شبانه روزی به آن فکر می‌کنیم، تولید ۷۲۵ هزار خودرو سواری و ۲۵ هزار خودرو تجاری در برنامه ما قرار دارد و محقق خواهد شد.

وی افزود: محور دوم مورد توجه به کیفیت خودرو است و براین اساس دو خودرو جی ال ایکس و سمند از خط تولید خارج شده است، محور سوم بحث جهش کیفیت در محصولات ایران خودرو است و بیش ۱۶۰ برنامه در قالب کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در این رابطه طراحی شده است.

خطیبی اظهار داشت: محور چهارم توسعه محصول و کوتاه شدن زمان طراحی و تولید است که در این زمینه امسال اتفاقات خوبی خواهد افتاد و محور پنجم نیز توسعه صادرات است و برنامه ما صادرات ۱۵ هزار خودرو سواری است و اگر این اتفاقات محقق شود گروه صنعتی ایران خودرو از زیان خارج خواهد شد.

وی بیان داشت: فضای کار به گونه‌ای ترسیم شده که بسیار کارکردن را سخت کرده است. ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز ایران و خاورمیانه و یکی از خودروسازان مطرح خاورمیانه به اعتقاد کارشناسان با تمام محدودیت‌ها یک سر و گردن بالاتر از بسیاری از بخش‌های اقتصادی کشور است.

مدیرعامل ایران خودرو بیان داشت: کسانی با حسن نیت و سوء نیت به دنبال حاشیه و مانع تراشی برای رسیدن به اهداف ما است بدانند اگر می‌خواهند به ایران خودرو برسند باید خودشان را بزرگ کنند و ما نمی‌گذاریم این موجود را کوچک کنند و اندازه خودشان کنند.

وی گفت: از دو روز گذشته طی سه مرحله ایران خودرو تولید خودرو ناقص نخواهد داشت.

خطیبی بیان داشت: ۴۷۱ هزارو ۴۰۰ خودرو تولید ایران خودرو در سال گذشته بود و براساس محاسبات اگر خودرو ناقص در سال ۱۴۰۰ توسط ایران خودرو تولید نمی‌شد ۴ هزار میلیارد تومان برای ایران خودرو صرفه جویی می‌شد و کیفیت محصولات ۲۵ درصد افزایش می‌یافت و حاشیه‌های مربوط به مسائل خودرو‌های کف پارکینگ به وجود نمی‌آمد.

وی افزود: تامین مالی به جدیت پیگیری می‌شود و در اسفند‌ماه گذشته ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به قطعه سازان پرداخت شد.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: معوقات خودرویی به حدود ۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسیده است و امیدوریم تا پایان اردیبهشت این عدد به صفر برسد.

وی با بیان اینکه با واردات خودرو موافق است، گفت: مسائلی در رابطه با مافیای خودرو مطرح می‌شود، سوال من این است که مافیای خودرو کیست و کجاست؛ آن‌ها که این مسائل را مطرح می‌کنند بگویند که مافیای خودرو کیست و به ما نشان دهند.


/ دانشجو

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: