bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: برخی شرکت‌های قیرساز حواله‌های دریافتی وکیوم باتوم مرغوب داخلی را با وکیوم باتوم نامرغوب خارجی جابه جا می‌کنند که به کیفیت راه‌ها ضربه می‌زند.

افشای تخلف قیرسازان از سوی وزیر راه+ سند

به گزارش گروه راه و شهرسازی بازارنیوز به نقل از خبرگزاری مهر «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به داریوش امانی، علیرضا فخاری، خیرالله خادمی، علیرضا جعفری و محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و رؤسا یا مدیران عامل سامان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، شرکت عمران شهر‌های جدید و شرکت بازآفرینی شهری ایران نسبت به برخی تخلفات تعدادی از شرکت‌های قیرساز هشدار داد.


وی در این نامه آورده است: گزارش‌های نهاد‌های نظارتی حاکی است در برخی موارد شرکت‌های قیرساز اقدام به جابه جایی وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر) نامرغوب خارجی با وکیوم باتوم محصول پالایشگاه‌های داخلی می‌کنند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، این اقدام سبب کاهش کیفیت زیرساخت‌ها و راه‌ها می‌شود؛ حال قاسمی دستور داده است تا کلیه دستگاه‌های تابعه و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها نسبت به آزمایش مرغوبیت قیر دریافتی اقدام کنند؛ نتایج آزمایش‌ها نیز در سامانه توزیع قیر باید بارگذاری شود.

 

افشای تخلف قیرسازان از سوی وزیر راه+ سند

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: