bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۸۴۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه هفته جاری، غیر از نوار جنوبی کشور در سایر مناطق باران داریم و در جنوب و جنوب‌شرق باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: سامانه بارشی امروز در نیمه غربی کشور، دامنه جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز، زنجان و قزوین برخی مناطق استان‌های مرکزی، قم، اصفهان، گیلان، اردبیل و غرب مازندران فعال است و موجب رگبار باران گاهی رعد و برق می‌شود که شدت بارش‌های امروز در استان‌های لرستان، زنجان، کرمانشاه، کردستان و جنوب آذربایجان شرقی است.

وی افزود: امروز در شمال‌شرق و برخی مناطق مرکز کشور همچنین شرق و جنوب‌شرق وزش باد شدید در برخی ساعات داریم که موجب خیزش گرد و خاک می‌شود. همچنین با ورود گرد و خاک از جنوب عربستان در جنوب‌غرب و جنوب کشور خصوصا خوزستان کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود؛ این پدیده در استان‌های بوشهر، لرستان، ایلام و کرمانشاه نیز پیش‌بینی می‌شود همچنین ممکن است به استان‌های قم، اصفهان و مرکزی نیز کشیده شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت گستره فعالیت این سامانه بارشی کل کشور را در بر می‌گیرد و غیر از هرمزگان و سیستان و بلوچستان این سامانه در بقیه نقاط کشور فعال است.

ضیائیان گفت: روز آینده در نیمه غربی کشور، شرق و شمال‌شرق، مرکز کشور و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز، سمنان و قزوین رگبار باران و وزش باد شدید داریم و در مناطق مستعد ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش‌های در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و شمال خوزستان خواهد بود.

وی گفت: روز چهارشنبه غیر از نوار جنوبی کشور در سایر مناطق باران داریم و در جنوب و جنوب‌شرق باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز پنج‌شنبه بارش در شمال‌غرب، گیلان، ارتفاعات شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز ادامه دارد و سپس این سامانه از شرق و جنوب‌شرق کشور خارج می‌شود.

وی افزود: روز جمعه ۹ اردیبهشت سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود و در شمال و نیمه غربی کشور موجب رگبار باران خواهد شد.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده ابری در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باید شدید گاهی تگرگ پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۵ و ۱۸ درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.


/ فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: