bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
سخنگوی کرملین به اتهام اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه روسیه می‌خواهد با قطع گاز باج‌گیری کند واکنش نشان داد.

سخنگوی کرملین در واکنش به اتهام اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه روسیه می‌خواهد با قطع گاز باج‌گیری کند، گفت، ما شرایط جدید پرداخت را از قبل اعلام کرده بودیم و این ادعای اشتباهی است.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا پیش‌تر گفت که تصمیم شرکت انرژی روسی «گازپروم» برای قطع جریان گاز به بلغارستان و لهستان، تلاش روسیه برای «باج‌گیری» بوده و این اقدام را «غیرقابل پذیرش و توجیه‌ناپذیر» خواند. او گفت، اتحادیه اروپا برای این سناریو آماده است و افزود، این بلوک در حال ترسیم واکنش هماهنگ اتحادیه اروپا بوده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: این باج‌خواهی نیست، روسیه تامین‌کننده قابل‌اتکای انرژی به مصرف‌کنندگان بوده و خواهد بود و مسکو همچنان به وظایفش تحت قراردادها متعهد است.

این مقام با یادآوری اینکه شرایط طرح پرداخت جدید در فرمان مربوطه ریاست‌جمهوری مشخص شده است، خاطر نشان کرد، مسکو به دلیل اقدامات خصومت‌آمیز بی‌سابقه ... در بخش‌های اقتصادی و مالی، ناچار به اتخاذ یک طرح پرداخت جدید شد.

این سخنگو ادامه داد: در نتیجه در اینجا بحث باج‌گیری مطرح  نیست. تمامی این روش‌های جدید از قبل به توجه خریداران رسیده است. ما قویا با این تعریف مخالف هستیم.

پسکوف در پاسخ به این سوال که اگر کشورهایی که از پرداخت هزینه انرژی خریداری شده به صورت روبل خودداری کرده‌اند، نظر خود را عوض کنند، می‌توانند مجددا از گاز روسیه بهره ببرند، گفت، پرداخت هزینه گاز روسیه به روبل، پایه و اساس ازسرگیری صادرات خواهد بود.

او تصریح کرد، تغییر قیمتی در کار نیست و خریداران تنها به جای دلار و یورو، بهای گاز خریداری شده را به صورت روبل پرداخت می‌کنند. متضرر نخواهند شد.

برچسب ها: مسکو ، گاز ، قطعی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: