bazarnews

کد خبر: ۱۰۴۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱
از ابتدای سال جاری تا کنون انجام شد؛
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان از ورود بیش از نیم میلیون تن کالای اساسی در قالب ۸ فروند کشتی به بندر امام در سال جاری خبر داد.

ورود نیم میلیون تُن کالای اساسی با ۸ کشتی به بندر امام

به گزارش گروه کشاورزی بازارنیوز به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، امید جهان‌نژادیان با اعلام اینکه این کالا‌ها به سفارش این شرکت برای تأمین نیاز مصرفی کشور و حفظ ذخایر این کالا‌ها خریداری شده است، میزان دقیق محموله‌ی این کشتی‌ها را ۵۱۳ هزار و ۸۲۳ تن اعلام کرد.


وی با اشاره به اینکه این میزان کالای وارد شده شامل ۴۲۷ هزار تن گندم در قالب ۶ فروند کشتی و ۸۶ هزار تن روغن خام خوراکی در قالب ۲ فروند کشتی است، اظهار کرد: کالا‌های وارد شده پس از تخلیه به سرتاسر کشور ارسال می‌شود، اما مقاصد گندم و روغن خام وارد شده‌ی اخیر، عمدتاً استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران و فارس بوده است.


جهان‌نژادیان با بیان اینکه در حال حاضر ۳ فروند کشتی حامل ۲۰۹ هزار تن کالای اساسی در لنگرگاه بندر امام پهلو گرفته‌اند، تصریح کرد: کالا‌های ترخیص شده در این بندر بر اساس برنامه‌ی حمل‌ونقل شرکت بازرگانی دولتی ایران از سوی ناوگان جابه‌جایی بار و کالا به مبادی مصرف و مراکز و تأسیسات ذخیره‌سازی در اقصی نقاط کشور انتقال می‌یابند.


مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان همچنین از خرید تضمینی گندم و دانه‌ی روغنی کلزا در این استان خبر داد و گفت: از آغاز فصل خرید تاکنون، ۳۵۰ هزار تن گندم با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و با پرداخت جایزه ۱۰۰۰ تومانی تحویل این محصول به مراکز خرید دولتی، از کشاورزان خریداری شده است و علاوه بر آن، ۳۵ هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا نیز از کشاورزان خریداری کرده‌ایم.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: