bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
آمار‌های وزارت تجارت کره جنوبی نشان می‌دهد که کسری تجاری این کشور از ۱۱۵ میلیون دلار در ماه مارس به ۲.۶۶ میلیارد دلار در آوریل رسیده است.

به گزارش بازارنیوز به نقل از رویترز، صادرات کره جنوبی در ماه آوریل با کمترین سرعت خود در ۱۴ ماه گذشته رشد کرد و کسری تجاری افزایش یافت چرا که محموله‌های ارسالی این کشور به چین کاهش یافت و افزایش قیمت انرژی و مواد خام باعث افزایش واردات این کشور شد.

آمار‌های وزارت تجارت کره جنوبی که روز یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که صادرات این کشور ۱۲.۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و به ۵۷.۶۹ میلیارد دلار رسیده است که کمترین میزان از فوریه ۲۰۲۱ بوده است.

این میزان کمتر از پیش بینی رشد ۱۴.۵ درصدی در نظرسنجی رویترز و کندتر از رشد ۱۸.۲ درصدی در ماه مارس بود.

بر اساس این گزارش، داده‌های تجاری کره جنوبی طی ماه جاری میلادی، جزو اولین داده‌هایی است که در میان اقتصاد‌های بزرگ صادرکننده منتشر می‌شود و به عنوان یک زنگ خطر جدی برای تجارت جهانی محسوب می‌شود.

صادرات به چین، بزرگ‌ترین شریک تجاری کره جنوبی، از سیاست‌های پکن برای مقابله با ویروس کرونا آسیب دید و محدودیت‌های قرنطینه به تولیدات صنعتی این کشور ضربه زدند و زنجیره‌های تامین را مختل کردند.

صادرات کره به چین ۳.۴ درصد کاهش یافت، در حالی که صادرات به ایالات متحده ۲۶.۴ درصد و به اتحادیه اروپا ۷.۴ درصد افزایش یافت.

صادرات تراشه، که بزرگترین درآمد ارزی این کشور را تشکیل داد، ۱۵.۸ درصد افزایش یافت، در حالی که محصولات پتروشیمی ۶.۸ درصد افزایش یافت.

کره جنوبی کسری تجاری ۲.۶۶ میلیارد دلاری را در ماه آوریل گزارش کرد که بسییار بیشتر از کسری تجاری ۱۱۵ میلیون دلاری ماه مارس بود.


/ تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: