bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
یک کارشناس خودرو، ضمن تاکید بر مغایرت معنایی کلمه اقتصادی با واژه ارزانی، گفت: در حال حاضر و با توجه به قدرت خرید مردم در خرید اتومبیل، خودرو اقتصادی یک واژه مبهم و فاقد تعریف محسوب می‌شود.

فیلم| خودروی اقتصادی به چه معناست؟

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «امیر حسن کاکائی» کارشناس صنعت خودرو درباره دستور دولت برای تولید خودرو اقتصادی توسط خودروسازن و رونمایی آن  بهمن ۱۴۰۱ گفت:متاسفانه تاکنون تعریفی برای خودرو اقتصادی متناسب با شرایط اقتصادی ایران ارائه نشده است. 

 

او توضیح داد: خودرو اقتصادی به اتومبیلی می‌گویند که قیمت تمام شده آن برای تولیدکننده ارزان و در ادامه برای مصرف‌کننده نیز در زمینه بهره‌برداری  هزینه‌های پایین  به وجود بیاید؛ در حال حاضر شاید بتوان خودور تیبا را به عنوان یک خودرو اقتصادی در بازار خودرو ایران معرفی کرد.

 

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: در حال حاضر بسیاری از اتومبیل‌های موجو در در بازار خودرو ایران از نظر نقدینگی و قدرت خرید مردم گران است اما بر اساس استاندارد‌ها قیمت تمام شده تولید و امکانات یک خودرو اقتصادی محسوب می‌شوند. لذا برای سیاست‌گذاران اقتصادی کشور برای توضیح این واژه باید مشخص سازند که معیار تعریف خودرو اقتصادی چیست.

 

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: